Ciepło w środku naszych mieszkań wydaje się być szczególnie istotne zimą, ale także w okresie wczesnej wiosny i ostatnich dni jesieni

Polacy przywykli do różnych temperatur. Zimą musimy przetrwać niskie temperatury, przymrozki oraz lód. Latem natomiast regularnie mamy ciele dni i żar leje się z nieba.

łóżka
Jednakże, w naszych domach wolimy, gdy jest ciepło – szczególnie zimą.
Jeśli mieszkamy w domu, który ma kotłownie, a w niej wielki piec, to włączamy go w pierwszych dniach października i jest on włączony nieraz nawet do końca marca. Sprzedawcy zalecają nawet, żeby nie wyłączać i włączać kotłów zbyt często, gdyż może im to zaszkodzić. Jednak, taki piec należy włączyć doprawdy wtedy, gdy królowa śniegu zagląda w nasze okna – jesteśmy tutaj -. A co zrobić w pierwszych dniach jesieni lub wiosny, gdy dni są jeszcze dość ciepłe, a wyłącznie noce są już chłodne? Musimy zainwestować w piecyki olejowe. Są one świetnym rozwiązaniem, aby w niezwykle prędki oraz stosunkowo niedrogi sposób podwyższyć w pokoju temperaturę. Takie piecyki są rewelacyjne również do biura, szczególnie jeśli są tam niezbyt szczelne okna.
Jeśli chodzi o piecyki olejowe, to mamy możliwość wybrać ilość żeberek, która będzie dla naszego pokoju idealna.

Ten odnośnik (http://www.da-bud.pl/galeria/drzwi) prowadzi do bardzo ciekawej witryny, która zawiera równie fascynujące dane na opisywany temat.

Zwykle są one również zasilane na prąd. Posiadają kabel i mamy możliwość podłączyć je do gniazdka, tak aby umiejscowić piecyk blisko biurka lub kanapy – tak, by ogrzewał przestrzeń, która jest blisko nas. Taki piecyk dość długo trzyma ciepło, nawet kiedy go odłączymy.

On sam ma w sobie czujnik, który sprawia, że piecyk wyłącza się, gdy olej w jego żeberkach dostatecznie się nagrzeje. Potem znowu sam automatycznie się włącza.

Komentarze są wyłączone.