Jakie wymiary może mieć nieduży przydomowy basen oraz ile mogłaby kosztować jego budowa?

Obecnie znajdujący się w ogrodzie basen to nie komfort, na jaki mogą sobie pozwolić tylko bardzo bogaci ludzie. Niejeden może za stosunkowo małą sumę mieć go na swojej posesji.

Jednak do jego wykonania niezbędny jest szczegółowy projekt.
Święta

Autor: Internity
Źródło: Internity
Można wybrać go z oferty dobrego biura architektonicznego a następnie, po ustaleniu docelowego rozmiaru oraz miejsca, przystąpić do prac budowlanych. Zanim jednak się one zaczną, trzeba wybrać projekt basenu. Będzie on zawierał wybrany wcześniej model. Taki basen może mieć przykładowo w narożniku specjalną nieckę, która może służyć również jako jacuzzi. Na takim projekcie można zobaczyć między innymi sugerowane wymiary, przykładowo 5x7m i głębokość na ogół 1,5m. Warto wspomnieć, że płyta niecki mogłaby być w dowolny sposób kształtowana w przedziale 1-1,5m. Realizacja basenu kosztuje np. 50 tysięcy złotych. Koszt jego utrzymywania także nie należy do zbyt wysokich.

Ściany wykonane mogłyby zostać z betonu. Naturalnie dozwolone są pewne zmiany, przy czym należałoby pamiętać, że oferowane przez nas surowce nie powinny być słabszej jakości niż te, które są sugerowane przez wykonawców projektu. Warto jednak dodać, że (jeśli jest to możliwe) lepiej jest zdecydować się na wspomniany projekt jeszcze w czasie budowania samego budynku. Nie jest to w żadnym wypadku warunek konieczny. Nic nie zastąpi luksusu posiadania przydomowego basenu w mieszczącym się KOŁO domu ogródku, z daleka od miejskiego zgiełku.

Tego typu basen mógłby optycznie być kontynuacją stylu reprezentowanego przez dom. A tego nie zagwarantuje żaden publiczny basen. Jest to niezastąpiona forma odpoczynku po długim dniu w pracy.

Komentarze są wyłączone.