Lampy do sypialni, łazienkowe kinkiety albo lampki nocne – czyli jak przy pomocy oświetlenia odmienić wnętrza

Skuteczną aranżację pomieszczeń można przeprowadzić na wiele sposobów. Jednym z nich jest zastosowanie właściwego oświetlenia, przy pomocy którego, pomieszczenie nabiera nowego wyrazu i klimatu.

Lampka w stylu Tiffany

Autor: Milán Auman
Źródło: http://www.flickr.com
Na interesujące efekty w tej sytuacji możemy liczyć nie tylko ze względu na niebanalne kształty lamp czy kinkietów, ale także – jeśli nie przede wszystkim – ze względu na możność otrzymywania rozmaitych efektów wizualnych. Obecnie, między innymi w wyniku stosowania lamp ledowych, udostępnianych w rozmaitej kolorystyce i w rozmaitych wariantach, można uzyskać interesujące efekty wizualne. Może być to punktowe oświetlenie jedynie wybranych miejsc – przykładowo oświetlenie łazienkowe nad lustrem, albo z kolei wiązka światła rozproszonego. Może to być także specjalnie dobrane do konkretnych pomieszczeń oświetlenie funkcyjne – przykładowo lampy do sypialni, które z jednej strony mogą gwarantować światło klimatyczne, łagodne, nieco przytłumione, a z drugiej w razie konieczności działać jako lampki nocne (zobacz nowoczesne lampki nocne do sypialni) stosowane do czytania przed snem, czy oczyszczania cery nocą.

Aranżując wnętrza dąży się najczęściej do tego, by obrać chociażby jeden wspólny dla wszystkich pomieszczeń akcent, który będzie sprawiał, że w mieszkaniu zapanuje harmonia i ujednolicenie aranżacji. Takim akcentem może być właśnie właściwie dobrane do każdego pomieszczenia oświetlenie – podobny styl stosowanych lamp, taka sama kolorystyka kinkietów, czy motyw abażuru. Przy pomocy oświetlenia możemy więc naprawdę interesująco urozmaicić czy z kolei ujednolicić pomieszczenia, zgodnie z naszymi upodobaniami.

2 lampy

Źródło: http://www.flickr.com
Współczesne oświetlenie może być nie tylko skuteczne i gwarantować interesujące efekty, ale – co równie istotne – może zapewniać większą energooszczędność. W szczególności wspomniane lampki led są dużo bardziej wydajne i wykorzystują dużo mniej energii niż tradycyjne żarówki. Stąd też aranżując pomieszczenia uwzględniając oświetlenie, warto uwzględniać właśnie energooszczędne rozwiązania. Tego rodzaju lampkami można również łatwiej operować, dopasowując ich kolorystykę, czy moc. W ten sposób można zagwarantować sobie niepowtarzalny klimat we wnętrzach, za naprawdę atrakcyjną cenę i bez szkody dla przyrody. Warto szczegółowo rozplanować oświetlenie w pomieszczeniach. Tego typu inwestycja na pewno się opłaci.

Komentarze są wyłączone.