Jaki wybrać olej do tarasu? Jakiego rodzaju powinien to być środek? O czym pamiętać?

Każdy taras drewniany po zimie wymaga właściwego odświeżenia, czyli przygotowania do nowego sezonu. Deski należy oczyścić i pokryć nową warstwą oleju.

Można to zrobić samemu, lecz jak się do tego zabrać i jaki preparat do olejowania kupić?
lakier do drewna na zewnątrz

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Nim rozpoczniemy olejować taras powinniśmy wymyć posadzkę oraz barierki barierki drogowe drewniane. W tym celu najlepiej nabyć szare mydło w płynie, które przydatne będzie również w czasie innych zadań porządkowych w domu. Tego typu mydło jest naturalne, nie trzeba jego spłukiwać, a ponadto odżywia i ochrania drewno. oleje – zapraszam tutaj…
Gdy olejowanie tarasu było poprzedzone czyszczeniem drewna za pomocą preparatu wymagającego spłukiwania, to dobrze skorzystać z ciśnieniowej myjki. Dzięki temu umycie oraz spłukanie przebiega bardzo łatwo oraz szybko. Olej do tarasów dostępny jest w różnych objętościach. Są naprawdę wytrzymałe na wpływ wody, idealnie przywracają barwę naturalną, ochraniają je przed promieniowaniem UV, jak i plamami. Umożliwia na to, żeby drewno oddychało, a to za sprawą swojej mikroporowatości. Takie oleje do tarasów mają różnorodne specyfikacje, mogą być więc bezbarwne, wybielające oraz koloryzujące – .
Istnieją również oleje do miejsc, w których występuje bardziej znacząca eksploatacja. Jak najbardziej, jak nasz taras jest niezadaszony, narażony na znaczącą wilgotność, to wykorzystujmy preparatów o lepszych parametrach – .

Dobrą alternatywą jest Lakier do drewna na zewnątrz, który także ma świetne właściwości oraz może być wykorzystywany na różne powierzchnie. Oczywiście, to jaki model dobierzemy, zależy od tego, jak wygląda nasz taras.

Komentarze są wyłączone.