Najlepiej dobrane opony letnie

Każdy posiadacz samochodu wie, że opony powinien zmieniać dwa razy w roku. Dla tych, którzy nie używają opon wielosezonowych, wiosna to okres zmiany ogumienia. Idealnedopasowanie stosownych opon do auta jest ogromnie istotne dla spokoju kierującego i osób przewożonych.

odlewnia

Opony letnie z kierunkowym bieżnikiem, umożliwia kierowcy łatwą jazdę podczas zmiennych warunków atmosferycznych. Taki bieżnik gwarantuje szybkie odprowadzanie wody, a nowatorska mieszanina gumowa wykorzystana przy produkcji zapewnia dobrą przyczepność. Poprzez przeznaczenie wyjątkowej techniki bieżnika zapewnia odpowiednie odprowadzanie ciepła i zabezpiecza oponę przed szybkim nagrzewaniem. Opony letnie cechują się przede wszystkim znakomitymi osiągami. Takie opony ze względu na własną konstrukcję określone są dla aut osobowych. Najprawidłowiej sprawdzi się w codziennej jeździe po ulicach miasta, jednakże też porządnie służy na długich trasach. Wykorzystany w konstrukcji opon blok (przeczytaj więcej tutaj) barkowy o dużej wytrzymałości przyczynia się do płynności i trwałości opony w trakcie prędko pokonywanych zakrętów.

Jeśli zainteresował Cię opisywany artykuł, to odnośnik tu zaprowadzi Cię do równie ciekawych materiałów. Nie zwlekaj tylko kliknij tutaj!

Mieszanka gumy w oponie letniej czyni, że w wyższych temperaturach jest ona twardsza niż ta użyta w oponie zimowej.

opony letnie

Autor: Randy McRoberts
Źródło: http://www.flickr.com
dom - obrazeczek

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Opony letnie i całoroczne odróżniają się rzeźbą bieżnika, kompozycją gumy, także kształtem opony. Opona całoroczna posiada więcej lamel, co wpływa na wyższą przyczepność podczas jazdy po śniegu.

W lecie podniesiona liczba lamel wpływa na utratę sztywności opony, co z kolei wpływa na pogorszenie przylegania. Opona gorzej hamuje, ma gorszą trakcję na suchej i wilgotnej powierzchni.

Komentarze są wyłączone.