Prędkie i skuteczne zabezpieczenie załadunku

Artykuły umieszczone na paletach nastręczają odpowiedniego zabezpieczenia – transportowego, a również osłony przed wilgocią.
Ochraniając paletę folią, należy zadbać o jej właściwe rozciągnięcie i brak naderwań.

fotogram - przemysł

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
W halach wytwórczych oraz magazynach w większości wypadków wykorzystuje się dziś polietylenową folię stretch – najtańszą oraz najefektywniejszą z osiągalnych na rynku opcji.

Ten artykuł posiada interesujące informacje na opisywany temat – jeżeli chcesz uzyskać większą ilość wpisów, to odwiedź stronę daf części, która przedstawia podobne problemy.

Folie te charakteryzuje duża elastyczność, mała przepuszczalność wodnej pary jak też duża odporność na niewysokie temperatury, kwasy i zasady. Użycie nowoczesnych rozwiązań do palet, mam tutaj na myśli specjalistyczne owijarki do palet, znacząco udoskonaliło tok foliowania.

Dostępne w handlu owijarki do palet poświęcane są w szczególności ośrodkom dystrybucyjnym, w jakich wymagana jest sprawna jak też szybka paletyzacja towarów. Owijarki te służą do mechanicznego owijania palet folią typu stretch w cyklu automatycznym albo półautomatycznym. Owijarki do palet nie wyłącznie znacząco skrócą czas foliowania. Podwyższony nawet trzykrotnie rozciąg folii to duże oszczędności z tytułu kosztów owijania. Działanie owijarki szczędzi też czas załogi magazynu. Wybór owijarki do palet rekomendowany jest w szczególności przedmiotom wymagającym najwyższej wydajności foliowania. Automatyczną owijarkę najlepiej użytkować w wypadku towarów o regularnym obrysie (ażeby umożliwić dać możność działania fotokomórce).

Dostępne w handlu modele mają zdolność produkcyjna blisko 20-30 palet na godzinę.

Chcesz przeczytać inne podobne przydatne sugestie? Jeśli tak, to zobacz tu, a na pewno nie odczujesz zawodu.

Jeżeli chodzi o załadunek obsługiwany przez takową owijarkę, jego optymalne parametry mogą mieć 2100mm wielkości i 2000kg wagi.

Komentarze są wyłączone.