Kategorie przemysłowych odbojnic

Dostępne są różnorodne rodzaje odbojnic, które mają za zadanie chronić dany budynek, miejsce, bądź produktów – mniejszych albo większych. Niektóre z nich są wykonane z materiałów gumowych, lecz wszystkie posiadają właściwości amortyzacji uderzenia i przejmowania energii, tak by nie doszło do uszkodzenia chronionego przedmiotu.

norma

Źródło: pixabay
Odbojnice mogą chronić zarówno parkingi w charakterze słupków, jak i łodzie, będące narażone na różne defekty.
Często spotkać można tzw. odbojnice do łodzi, które posiadają różne formy i kształty, a także mają odmienne przeznaczenie. Niektóre odbojnice mają na celu ochronę wioseł podczas płynięcia, by nie doszło do ich uszkodzenia. Mają one zwykle średnice od 30 do ponad 40 mm. Wśród odbojnic wyróżnić można również obrzeża, które wykonane z miękkiego PVC lub gumy, świetnie chronią przed wszelakimi niepożądanymi defektami. Co ważniejsze – odbojnice do łodzi mogą też zabezpieczać chociażby kotwice, jak i – kontury. Należy napomnieć, że między sobą różnią się one chociażby wielkością oraz wagą. Niektóre można zakupić tylko na zamówienie, jednak jedno jest pewne – wszystkie są niezwykle trwałe oraz wspaniale potrafią przejąć jakiekolwiek uderzenie.

Odbojnice przeznaczone do łodzi są tylko jednymi z wielu, bowiem odboje przemysłowe stanowią rozległy asortyment. Pośród nich można znaleźć choćby takie, które ochraniają ściany, bramy oraz regały przed uszkodzeniami związanymi z wózkami widłowymi, bądź też dostawczymi samochodami.

Zwykle są one dobierane według rodzaju auta – wówczas trzeba przemyśleć ich różnorodne średnice, by odpowiednio mogły one zabezpieczać dany obszar przed wypadkiem.

Komentarze są wyłączone.