Światło jako znaczący fragment aranżacji.

Oświetlenie to ważny fragment designu. Lampy kreują atmosferę, pomagają się skupić, sprzyjają wypoczynkowi. Ażeby aranżacja salonu była przytulna wyselekcjonuj parę źródeł światła. Już nie obowiązuje zasada, że w salonie koniecznie musi wisieć żyrandol. Wskazane jest użyć zarówno lampy wiszące, stojące, jak i kinkiety.

Nowoczesna, oryginalna lampa

Autor: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com
Najmodniejsze są współcześnie klasyczne projekty, ale poddane przemianie przez najlepszych designerów. Kultowym od lat formom dodano zabarwienia, połączono w fantazyjne kompozycje. nowoczesne lampy stojące spełniają nie tylko misję oświetleniową, ale też dekoracyjną. Bawialnia to zazwyczaj największa powierzchnia w naszych mieszkaniach i domach, dlatego właśnie w tym pomieszczeniu możemy sobie przyzwolić na wybór jednej większej lampy, lub kilku mniejszych. Tutaj oświetlenie może i winno pełnić również funkcję estetyczną i stać się częścią wystroju wnętrza. Propozycje dostępne aktualnie na rynku dają w tej dziedzinie mnóstwo możliwości i swobody doboru. Od kilku lat styl w planowaniu oświetlenia niezwykle się zmienia i wciąż ewaluuje.

Nowoczesne lampy (zobacz lampka nocna do sypialni) stojące zwykle stawiamy w sąsiedztwie kanapy, na której wieczorami siedzimy i czytamy książki, czy oglądamy telewizję – odwiedź stronę . Lampy stojące posiadają jeszcze jedną przewagę nad różnym typem oświetlenia salonu, przynoszą poczucie prywatności, ponieważ oświetlają wybrany detal pomieszczenia, jego kawałek, a nie całe wnętrze, jak ma to miejsce w przypadku żyrandoli.

Oferta lamp stołowych jest naprawdę duża. Powinno się jednakże pamiętać, by lampka posiadała możliwie największe możliwości regulowania, przynajmniej jeśli chodzi o ramię, oraz klosz. Dzięki temu zawsze dobierzemy sobie wielkość oświetlenia, co pozwoli nam na jego właściwe ukierunkowanie.

Jeśli postawimy w salonie lampy o jasnych kloszach, dających jasne rozproszone światło spowodujemy, że salon będzie wydawał się obszerniejszy. Prowadząc strumień światła na strop, optycznie podwyższymy salon. Jeżeli zależy nam na nastrojowym, kameralnym klimacie w obszernym salonie, musimy pomyśleć o lampach z abażurami nieprzepuszczającymi światła, jakich snop oświetla ograniczoną przestrzeń wnętrza. Nowoczesne lampy stojące powinny posiadać odważne kształty i kolory.

Komentarze są wyłączone.