Jakie możliwości będą mieli kierowcy ciężarówek w przypadku, kiedy pojazdy, którymi jeżdżą się gdzieś zepsują.

Ciężarowe samochody stanowią obecnie jeden z najbardziej popularnych środków transportu. Codziennie setki tysięcy ciężarówek bez przerwy przemierzają drogi między miastami, tak aby na czas dowieźć swój ładunek. Lecz kierujący ciężarówkami w trosce o swoje bezpieczeństwo muszą przestrzegać dość rygorystycznych zasad które dotyczą czasu jazdy, więc nie mogą jeździć całą dobę.

Muszą mieć odpowiednie przerwy, podczas jakich mają postoje, a w czasie kiedy mogą jechać, to chcą ten czas maksymalnie wykorzystać. Dlatego też jedną z najważniejszych rzeczy jeśli chodzi o ciężarówki jest ich niezawodność, bo każda nieprzewidziana awaria i wiążąca się z tym naprawa ba pewno przyniesie spore komplikacje. Współczesne ciężarówki projektuje się tak, aby mogły bez większego problemu wytrzymać kilkaset tysięcy kilometrów. Jednak żeby tak si stało, to koniecznym warunkiem będzie regularne serwisowanie pojazdu, a i tak nie jest się w stanie przewidzieć wszystkich przypadków, które się mogą zdarzyć. Więcej o tym znajdziesz tu: blog.

Jeśli już się jednak jakaś awaria przytrafi, to należy w pierwszej kolejności się postarać, aby w miarę możliwości jak najszybciej samochód naprawić. Bardzo przydatna w tym może być pomoc drogowa TIR, usługa ta cieszy się dużą popularnością na naszych drogach.

Może zainteresują Cię też podobne serwisy (https://airpress.pl/narzedzia/wozki-narzedziowe) na ten temat? Jeśli tak, to zobacz je i zdobądź nowe dane na to zagadnienie.

W niejednym przypadku sprawny mechanik wyposażony w odpowiednie narzędzia będzie w stanie zreperować popsutą ciężarówkę bezpośrednio w miejscu awarii, bez przymusu holowania auta do warsztatu. Wtedy postój nie powinien długo trwać i po wszystkim można ruszać dalej w dalszą trasę. Zobacz:

Tiry, transport

Autor: iStock
Źródło: T.S.H. POLMAR

Trochę inaczej sytuacja będzie wyglądała, jeżeli stanie się coś z naczepą. Tu okazuje się niekiedy, że naprawa naczep wiązało się będzie z koniecznością wymontowania jakiś części albo ich dokładnego pospawania. Ze względów technologicznych może się okazać, że nie będzie to możliwe do zrealizowania w miejscu awarii. I w takiej sytuacji niezbędne będzie dostarczenie naczepy do stacji serwisowej, w jakiej da się wszystko należycie naprawić.

Komentarze są wyłączone.