Ochrona środowisko w przemyśle samochodowym, czyli czy auta na prąd wyprą te benzynowe?

Wszyscy na pewno zauważyli, że ekologia wkradła się do każdej płaszczyzny działalności ludzkiej. Mamy już absolutnie nietestowane na zwierzętach leki i wyroby kosmetyczne, zakazy i nakazy dotyczące hodowania trzody chlewnej i drobiu, a także rosnącą się, z dnia na dzień, armię wegan. Przyszła więc pora na zmiany w przemyśle, najbardziej niszczącym ekosystem, czyli dziale samochodowym, jak i paliwowym.

Każdy z nas słyszał już chyba o samochodach jeżdżących na napęd – http://afg.poznan.pl/oferta/napedy-elektryczne/19/bs-naped-ramieniowy-do-drzwi-24vdc – elektryczny i wykorzystujących prąd do wszystkich innych części, od systemu zabezpieczeń, przez instalacje oświetleniowe, aż po części silnika. Jednakże nie tak dawno na rynku pojawiły się pojazdy napędzane pierwiastkiem wodoru, wodą, a również gazem ziemnym. Badania dokładnie wskazują, że takie auta, pomimo tego, że nie mogą rozwinąć dużej prędkości, są mniej toksyczne dla matki natury i dla osób , tych którzy tymi toksynami oddychają. Prawdą jest jednak, że samochody na napęd (https://arapneumatik.pl/k-42-napedy-liniowe-silowniki-elektryczne-parker-origa) elektryczny nie sprawdzą, jeśli lubimy podróżować na długich trasach, ponieważ osiągana przez nie prędkość stanowczo nie nadaje się na jeżdżeniu autostradami.

światła led do samochodu

Po pierwsze średniej długości trasa zajęłaby kilkakrotnie razy więcej, a co więcej mogłoby to być niebezpieczne innych użytkowników jezdni. Wygląda więc na to, że samochody ekologiczne nadają się tylko do jeżdżenia po drogach miejskich. Ze względu na mały rozmiar będą one również ułatwiały kłopotliwe w ogromnych metropoliach, parkowanie. Plusem małej prędkości i gabarytów jest też to, że na niektóre modele samochodów ekologicznych nie trzeba mieć prawa jazdy, co pozwala na naukę osób nie przyzwyczajonych do kierowania. Jeśli mówimy natomiast o innych częściach auta, takich jak na przykład instalacje oświetleniowe, to funkcjonują one prawie identycznie, jak w tych zasilanych benzyną.

Widać więc, że prężnie rozwijający się przemysł paliwowy umożliwia nam ochrony natury, bez jednoczesnego odrzucania wygodnych rozwiązań i nowinek technicznych. Jeśli jesteśmy więc w momencie życia, gdy dłuższe wyprawy to dla nas szczególna rzadkość, być może należy pomyśleć o rozważeniu zakupu samochodu ekologicznego, którym nie będziemy zatruwać środowiska, a z pewnością będzie to coś co doceni nasz układ oddechowy uwolniony od spalin (więcej o napędzie elektrycznym).

Komentarze są wyłączone.