Sprawdzamy co oferują producenci nowoczesnych mebli ogrodowych

Kiedy wybieramy meble do ogrodu, powinniśmy wziąć pod uwagę wiele elementów. Ważne jest to jak wyglądają, z jakiego materiału zostały wytworzone i jakie mają pełnić rolę. Sprawdźmy zatem, które meble ogrodowe będą najlepszych rozwiązaniem w przypadku nowoczesnych aranżacji.

Róże z kalendarza ogrodnika

Autor: Hortico
Źródło: http://przydomoweogrody.pl

Po pierwsze meble ogrodowe powinny być dopasowane do stylu otoczenia. I tak w przypadku nowoczesnych form będą odpowiednie meble proste. W dalszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę rozmiar przestrzeni jaką chcemy zaaranżować. Na szczęście obecnie dostępne na naszym rynku nowoczesne meble ogrodowe od cenionych producentów są właściwie uniwersalne i pasują praktycznie do każdego ogrodu.

Nowoczesne meble ogrodowe wyróżnia właściwie zastosowanie tworzyw do ich produkcji. Ostatnimi czasy dużym zainteresowaniem cieszą się meble wykonane z technorattanu i jego imitacji. Technorattan to ręcznie wyplatane tworzywo sztuczne, imitujące naturalną plecionkę rattanową, ale jest znacznie wytrzymałe. Jego imitacje to zaś materiały formowane na wzór plecionki metodą wytrysku do formy. Takie materiały są niezwykle odporne na czynniki atmosferyczne oraz nie musimy ich konserwować, w przeciwieństwie do mebli drewnianych czy ze stali. Ponadto nie wymagają od użytkowników utworzenia przestrzeni w domu lub garażu na ich trzymanie po zakończeniu sezonu letniego. Tu więcej: .

Mogą być pozostawione na na dworze w każdej porze roku. Nowoczesne tworzywa stosowane do produkcji mebli ogrodowych nie są podatne na deszcz i wilgotne powietrze, więc nie gniją, nie pękają w czasie niskich temperatur i nie wyblakną oraz nie zmienią kształtu na powierzchni pozostawione bez przykrycia na słońcu. W dodatku niezwykle prosto się je czyści, gdyż wystarczy zmyć brud i kurz mokrą ścierką lub wodą pod ciśnieniem. Na dodatek meble z nowoczesnych tworzyw są lekkie, a więc łatkomody (polecamy https://www.stylowy-mebel.pl/lustra-m-10.html) przesuwać by dopasowały się do potrzeb. Cechuje je również piękny styl.

Plastikowe, zginające się pod ciężarem i szpecące zieloną przestrzeń meble już dawno odeszły w zapomnienie. Nowoczesne meble ogrodowe cechuje prostota kształtów, elegancka kolorystyka i dbałość o najwyższą jakość wykończenia. Designerzy mają do zaoferowania zarówno pojedyncze warianty kanap, leżaków, duety foteli lub krzeseł, ale również większe komplety wypoczynkowe, sprawdzające się w czasie popołudniowej kawy czy grillowania, i jeśli chodzi o imprezy w otoczeniu domu. Dobór produktów zależy jedynie od rozmiarów ogrodu, naszych potrzeb i oczywiście ceny na jaką możemy sobie pozwolić.

poduszki ogrodowe

Autor: Rictor Norton & David Allen
Źródło: http://www.flickr.com

Najpopularniejsze są komplety w kolorach takich jak ciemny brąz oraz antracyt, składające się z kanapy, pary krzeseł lub foteli i stołu. W komplecie nierzadko są już spasowane poduszki na siedziska, które jeszcze bardziej zwiększają komfort. Wszystko to sprawia, iż nowoczesne meble ogrodowe z technorattanu oraz tańszych jego imitacji są bardzo chętnie kupowane nie jedynie do prywatnych ogrodów, lecz również na tarasy i większe balkony, i możemy je spotkać w przestrzeniach takich ogródki restauracyjne czy hotelowe i ośrodkach SPA. Dla szukających okazji: zobacz.

Komentarze są wyłączone.