Designerski ogródek – czyli tworzenie perfekcyjnego zielonego zakątka prostszym niż się zdaje

Stworzenie wyjątkowego ogrodu to obecnie coraz częściej wybierana odskocznia od codziennego pędu. Progresywnie zorientowani ludzi nie skreślają możliwości, jakie niesie ze sobą posiadanie kawałka personalnej roślinnej przestrzeni.

drewno

Autor: Tim Parkinson
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet jeżeli mieszka się w bloku z płyty to możliwe jest wydzielenie przestrzeni zielonej, jaka będzie w stanie skutecznie rywalizować pod kątem zjawiskowego wyglądu z dowolnym zewnętrznym ogrodem.
tyczki bambusowe
Ogródki na balkonach dają wiele możliwości i ułatwień, których nie jest zdolny zagwarantować ogród zewnętrzny. Do głównych zalicza się dostępność – nie ma tu musu wychodzić z mieszkania by dobrze zadbać o rośliny. Jeżeli ma się zamkniętą przestrzeń balkonu to i tak szeroka już sfera możliwości aranżacyjnych się zwiększy. Nasiona traw, kwiaty – sztuczne kwiaty hurt – ciepłolubne lub różnego rodzaju pędy stają się możliwymi do rozmieszczenia bez potrzeby przejmowania się pogodą. W efekcie designerskim ogrodem przylegającym do domu można cieszyć się w ciągu całego roku.

Wtedy, gdy będziesz wyszukiwać pokrewnych materiałów, to takie wskazówki ze strony na pewno będą dla Ciebie bardzo przydatne.

Nasiona traw użyte do powołanie do życia zielonego dywanu, który znajduje się będzie kilka kroków od pokoju to jedynie jednostkowy przykład potencjalnych realizowalnych projektów.

Wprowadzenie do istniejących już ogródków jednakowo domowych jak i przydomowych nowych dodatków jest często dość problematyczne. Powód? – liczba dostępnych na rynku możliwości. W czasie wiosennym posadzenie warzyw opartych o tyczki bambusowe zazwyczaj rozwiązuje kłopot – praktycznie jak i wizualnie.

Jednak w okresie zimy o tyczki bambusowe oprze się mało roślin. Wczesne dotarcie planu aranżacyjnego pozwoli na cieszenie się barwnym ogródkiem nawet kiedy za oknem mgła.

Komentarze są wyłączone.