W jaki sposób założyć trawnik krok po kroku

Anglicy mawiają, iż stworzenie ładnej murawy jest niezmiernie proste – wystarczy wysiać odpowiednie nasiona, a później kosić darń dwa razy na tydzień, i tak przez paręset lat (tyle liczą niektóre trawniki angielskie).

Pierwszy trawnik powstał przypuszczalnie w Indiach w siedemnastym wieku. Trawę posiano celowo – miała stanowić zielone sąsiedztwo domku i równolegle go nie zasłaniać (parędziesiąt kobiet każdego dnia obcinało źdźbła przyrządami analogicznymi do nożyc). Obecnie trawa również stanowi tło dla ogrodowych obiektów, a prócz tego miejsce odpoczynku dla całej familii.

Czy proponowana treść może zawierać przydatne dane? Oczywiście, że tak! Sprawdź, wchodząc w link i przeczytaj informacje odnośnie omawianego zagadnienia.

Wiosna to niesłychanie dobry moment na zakładanie trawniczka – w marcu można już przystąpić do układania muraw z rolki, natomiast w kwietniu do wysiewania nasion – lecz najprzód musimy stosownie przyszykować podłoże. Właściwe przyszykowanie gruntu pod murawę jest tak samo istotne, jak późniejsza pielęgnacja darni. Ziemię pod siew nasionek przygotowuje się jednakowo, jak pod rozmieszczenie rolek. Miejsce doskonałe dla wzrostu trawy jest przez cały dzień nasłonecznione, z podłożem zwilgotniałym jak też przepuszczalnym (nie musi być niezwykle żyzne, istotna jest struktura gleby – lekka i próchniczna gwarantuje łatwy dostęp wody a także powietrza do korzeni). Niemniej jednakże gleba w ogródku bywa nadzwyczaj rozmaita. Trzeba zaopatrzyć się w węże ogrodowe, które spożytkujemy do nawadniania trawnika.

markety

Autor: Trevor King
Źródło: http://www.flickr.com

nawóz florovit

Autor: SalTheColourGeek
Źródło: http://www.flickr.com
Zakładanie trawnika trzeba rozpocząć od wyeliminowania z podłoża potencjalnych odpadków jak też zanieczyszczeń po budowie obiektu (kamienie, resztki zaprawy murarskiej), bo mają one niekorzystny wpływ na ziemię i rośliny.

Później grunt należy przekopać – łopatą (na głębokość, na jaką sięga przyrząd) lub za pomocą glebogryzarki względnie pługa. Potem podłoże – zerknij na nawierzchnie parkowe interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe/na-sciezki-i-podjazdy – powinno się użyźnić. Możemy wykorzystać nawóz Florovit.

Komentarze są wyłączone.