W jakim miejscu nabyć meble do pokoju naszego dziecka?

Gdy na świat przychodzi bobas dobrze wiemy, że „małe dziecko – mały kłopot, duże dziecko – duży kłopot”. Oczywiście po pierwsze zakochujemy się bezgranicznie w naszym maluszku, ale z czasem coraz więcej sprawa trzeba dziecku organizować. Dochodzi w końcu do momentu, w którym dziecko musi mieć własny pokój. Urządzenie pokoju dla pięcioletniego brzdąca nie jest bardzo kłopotliwe, jednak im dziecko ma więcej lat tym musimy stawiać na bardziej uniwersalne rozwiązania. Tak, więc też meble dziecięce muszą być uniwersalne, a nie dobrane jak dla dziecka.

kanapa

Autor: Scott & Elaine van der Chijs
Źródło: http://www.flickr.com

Warto jest poszperać w katalogach salonów z meblami, co znajduje się w ofercie dla nastolatków. Prawda jest taka, że dziecku ze szkoły podstawowej lepiej kupić meble młodzieżowe. Dlaczego? Otóż na sto procent wytrzymają one nawet do liceum i dzięki temu wyborowi nie będziemy musieli po dwóch latach zmieniać słodkich mebli, które postanowiliśmy wybrać do pokoju dziecka. Najlepszym rozwiązaniem jest przez dodatki pokazać, kto mieszka w danym pokoju. Zakup dodatków jest łatwiejszy i tańszy niż zakup nowych mebli.

Choć kupowanie dodatków może okazać się czasochłonne, szczególnie, gdy zależy nam na tym, by dany pokój był naprawdę świetnie urządzony. Poza tym warto byłoby, gdy przy kupowaniu dodatków uczestniczy dziecko. Jasne jest,że, kiedy ma trzy czy cztery lata to nie będzie dobre rozwiązanie, ale jeżeli dziecko chodzi do zerówki to może już sam decydować, jaki kolor poduszek czy zasłonek chce mieć w swoim pokoju.

Funkcjonalne pomysły do pokoju naszego dziecka

kanapa

Autor: We Are Social
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy mamy mieszkanie w bloku, najczęściej, wielkość każdego z pomieszczeń nie jest duża. Nie znaczy to jednak, że nie damy rady fajnie urządzić wszystkich pomieszczeń.

W sytuacji, kiedy będziesz szukać innych tego rodzaju materiałów, to te wskazówki (http://transpoz-przeprowadzki.poznan.pl/przeprowadzki-domow) na pewno będą dla Ciebie bardzo pomocne.

Musimy jedynie odpowiednio podejść do tematu. Jeżeli np. urządzamy pokój dziecka, albo mamy jeden pokój dla dwójki dzieci, wtedy należy pomyśleć o bardzo funkcjonalnych meblach. W takich pokojach idealna okaże się kanapa z funkcją spania. Dzięki takiej opcji nie trzeba zagracać pokoju dodatkowymi fotelami czy pufami. Jak wiadomo taka kanapa bardzo dobrze będzie pasowała też w małych kawalerkach, gdy jeden pokój pełni bardzo wiele funkcji. W dzisiejszych czasach o wiele prościej urządzić nawet bardzo małe wnętrze w ciekawy i użyteczny sposób. Tutaj kupisz ładne łóżka: .

Komentarze są wyłączone.