Ciepłe gniazdko – uciążliwe negocjacje z deweloperem czy korzystna transakcja zwieńczona sukcesem?

Nadchodzący sezon wakacyjny sprzyja podejmowaniu znaczących decyzji życiowych. Czasami w trakcie urlopu czy w mamy więcej wolnych chwil na rozmyślania. Dla niektórych to czas, w jakim rozważają zmianę pracy, nowego członka rodziny, rozpoczęcie kolejnych studiów albo sezonu szkoleń, inni – decydują się na zakup mieszkania. Czy istnieją pewne porady, w jaki sposób negocjować ze sprzedawcą jego cenę? W jaki sposób się do tego przygotować?

mieszkanie do kupna

Autor: Christian Jensen
Źródło: http://www.flickr.com

Szukanie własnego gniazdka nad Bałtykiem dobrze jest zacząć od wpisania frazy „mieszkania od dewelopera Gdańsk” i od przejrzenia znalezionych wyników wyszukiwania. To prawdopodobne, że od razu któraś propozycja szczególnie nam się spodoba. Druga kwestia – dobrze jest udać się do biura nieruchomości. Jeśli mamy kompendium wiedzy zaczerpniętej z sieci i z biura nieruchomości, mamy rozeznanie w cenach oraz rozpoznaliśmy rynek nowego budownictwa i konkurencję, możemy czuć się pewnie w kontakcie z deweloperem. Negocjowanie ze sprzedawcami do najłatwiejszych nie należy, lecz kiedy będziemy dość gruntownie przygotowani, powinno się udać, bo będziemy mieć określone dane z rynku i będziemy czuć się dużo swobodniej w konwersacji. Kiedy decydujemy się na zakup mieszkania od agenta dostajemy długą listę korzyści.

Jeśli po przeczytaniu tego postu w dalszym ciągu masz jakiekolwiek wątpliwości, to zobacz oprócz tego to ważne źródło – są tam pokrewne treści.

Ale kiedy nasze gniazdko jest jeszcze w budowie, wiąże się to z pewnym ryzykiem. Żeby zminimalizować ryzyko, kupiec i deweloper muszą podpisać umowę przedwstępną w kancelarii notarialnej, co podnosi bezpieczeństwo sprzedaży. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie mieszkania, trzeba sprawdzić, czy sprzedawca jest właścicielem lub użytkownikiem wieczystym gruntu. Najprostszy sposób na sprawdzenie tego to poszukanie w internetowej przeglądarce ksiąg wieczystych. Nie można tam wklepać „mieszkania od dewelopera Gdańsk”, lecz można tam znaleźć nasze potencjalne mieszkanie (biura nieruchomości w Szczecinie) pod określoną sygnaturą lub dokładnym adresem.

mieszkanie

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Podejmując decyzję o zakupie mieszkania na rynku pierwotnym w pięknej, nadmorskiej miejscowości, często dajemy się skusić atrakcyjnym cenom, graficznym wizualizacjom i słowom deweloperów. Warto przy tym zachować trzeźwe myślenie i dokładnie sprawdzić inwestycję, przed tym jak podpiszemy umowę przedwstępną.

Komentarze są wyłączone.