Meble na taras – które nabyć?

Meble do ogrodu drewniane, z aluminium, meble plastykowe, z wikliny – wybór jest ogromny. Podpowiadamy które meble wybrać na taras.
Meble ogrodowe wykonane z drewna są niezwykle uniwersalne.

Klasyczne wzory pasują zarówno do tradycyjnej, jak również współczesnej architektury. Najbardziej solidne są z drewna egzotycznego. Nie niszczeją pod wpływem chwiejnych warunków atmosferycznych i są odporne na pleśnie oraz szkodniki. Nie muszą być niczym ochraniane, aczkolwiek zazwyczaj się je olejuje, ażeby zapobiegać szarzeniu drewna. Tak samo odporne są meble ogrodowe robinii jak też dębu. Mniej solidne są sosna i olcha.

Absorbuje Cię ta tematyka? Kliknij ten odnośnik i zobacz, jak podszedł do tego zagadnienia inny autor w treści swojego artykułu.

Wykonane z nich meble muszą być impregnowane.

meble ogrodowe

Autor: slemon810
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej wytrzymałe są meble (przejdź biurko stylowe) z tworzywa syntetycznego z dodatkiem żywic. Odznaczają się ogromną trwałością na warunki atmosferyczne – nie blakną pod działaniem promieni UV i nie trzaskają na mrozie. Lekkie, poręczne, o interesującej formie i odcieniu, coraz rzadziej przywodzą na myśl dawne toporne plastiki. Od kilku sezonów modne są meble z technorattanu. Ręczna robota, imitują rzeczywistą plecionkę rattanową, są jednak od niej daleko trwalsze. Sprzęty z aluminium posiadają najczęściej nowomodny kształt, stąd najlepiej wyglądają w zestawieniu ze współczesną architekturą oraz minimalistycznym ogrodem. Są lekkie oraz wytrzymałe na warunki pogodowe. Aluminium nie koroduje, zatem nie musi być niczym chronione. Częstokroć jest łączone z drugimi surowcami – drewnem, plastikiem bądź hartowanym szkłem.

Meble żeliwne są ciężkie oraz solidne, troszkę staroświeckie (szczególnie te z żeliwa) – pasują do starych willi a także dzisiejszych „dworków”. Świetnie wyglądają w ogrodach urządzonych w romantycznym stylu.

Komentarze są wyłączone.