Meble na taras – które nabyć?

Meble do ogrodu drewniane, z aluminium, meble plastykowe, z wikliny – wybór jest ogromny. Podpowiadamy które meble wybrać na taras.
Meble ogrodowe wykonane z drewna są niezwykle uniwersalne.

Klasyczne wzory pasują zarówno do tradycyjnej, jak również współczesnej architektury. Najbardziej solidne są z drewna egzotycznego. Nie niszczeją pod wpływem chwiejnych warunków atmosferycznych i są odporne na pleśnie oraz szkodniki. Nie muszą być niczym ochraniane, aczkolwiek zazwyczaj się je olejuje, ażeby zapobiegać szarzeniu drewna. Tak samo odporne są meble – kliknij i sprawdź – ogrodowe robinii jak też dębu. Mniej solidne są sosna i olcha. Wykonane z nich meble muszą być impregnowane.

meble ogrodowe

Autor: slemon810
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej wytrzymałe są meble z tworzywa syntetycznego z dodatkiem żywic. Odznaczają się ogromną trwałością na warunki atmosferyczne – nie blakną pod działaniem promieni UV i nie trzaskają na mrozie. Lekkie, poręczne, o interesującej formie i odcieniu, coraz rzadziej przywodzą na myśl dawne toporne plastiki. Od kilku sezonów modne są meble z technorattanu. Ręczna robota, imitują rzeczywistą plecionkę rattanową, są jednak od niej daleko trwalsze. Sprzęty z aluminium posiadają najczęściej nowomodny kształt, stąd najlepiej wyglądają w zestawieniu ze współczesną architekturą oraz minimalistycznym ogrodem. Są lekkie oraz wytrzymałe na warunki pogodowe. Aluminium nie koroduje, zatem nie musi być niczym chronione. Częstokroć jest łączone z drugimi surowcami – drewnem, plastikiem bądź hartowanym szkłem.

Meble żeliwne są ciężkie oraz solidne, troszkę staroświeckie (szczególnie te z żeliwa) – pasują do starych willi a także dzisiejszych „dworków”. Świetnie wyglądają w ogrodach urządzonych w romantycznym stylu.

Komentarze są wyłączone.