Czym się inspirować przy wyborze mebli do warsztatu?

Nabycie mebli do warsztatu to poważna decyzja a także niemała inwestycja. Czym pokierować się w sytuacji, gdy na rynku dobór sprzętów specjalistycznych jest nadzwyczaj duży, natomiast rozpiętość cenowa nie mniejsza?
Meble warsztatowe, to sprzęty nadzwyczajnego przeznaczenia.

Jako takie muszą być z pewnością dopasowane do większych obciążeń, odporne na defekty chemiczne oraz mechaniczne. Dobre sprzęty warsztatowe powinny być trwałe oraz ergonomiczne, innymi słowy gwarantować bezpieczną i wygodną pozycję pracy.
Kosiarka samojezdna

Autor: Stiga
Źródło: www.stiga.pl

Muszą być skonstruowane z dobrej jakości blachy stalowej. Malowane trwałymi farbkami proszkowymi odpornymi na defekty chemiczne i mechaniczne. Powinny być także estetyczne jak też proste do utrzymania w czystości. Do pomieszczeń o dużej wilgotności warto wyselekcjonować sprzęty ze stali nierdzewnej. Wybierając meble mobilne: wózki warsztatowe, pulpity przejezdne, należy zwrócić uwagę na koła: jakiego rodzaju ciężar wytrzymują, jak wiele kół jest skrętnych jak też czy są wyekwipowane w hamulec (odkryj nasze modele) oraz czy są pokryte gumą.
W wypadku stołów warsztatowych, zależnie od tego, do jakich robót będą przeznaczone powinno się dobrać należyty blat. Normalnie stół ESD wykonany jest z grubej sklejki. Taki blat (dalsze informacje) może być pokryty blachą ocynkowaną, gumą olejoodporną gładką, lub specjalną okładziną PCV.
Meble ESD są skierowane do firm o sprofilowanych działaniach technicznych, wymagających fachowych rozwiązań na stanowiskach pracy, tj. składy, wytwórnie, warsztaty, lub instytucje badawcze i medyczne.

W dostatniej ofercie sklepów odnajdziecie państwo specjalistyczne stoliki montażowe, systemy produkcyjne, oświetlone stanowiska pracy, pojazdy magazynowe, stoły do pakowania wraz z dodatkami oraz wiele pozostałych produktów. Obecnie dostępne są sprzęty ESD poświęcane jednostkom elektronicznym, stoły warsztatowe do trudnych prac, wózki technologiczne, szafki a także systemy przenośników rolkowych.

Komentarze są wyłączone.