Jak urządzić pokój dzienny połączony z pomieszczeniem kuchennym?

Kuchnia otwarta na pokój dzienny lub inaczej – salon z kuchnią, jest to nadzwyczaj często spotykane rozwiązanie w nowoczesnym projektowaniu pomieszczeń.
Połączenie dwóch wnętrz na tej samej powierzchni ma jednak zarówno zalety, jak i wady.

Sympatycy podobnych aranżacji przekonują, że to dobry sposób na otrzymanie ponadplanowej przestrzeni w mieszkanku, szczególnie kiedy nie jest ono nadto duże.

Jak uważasz? Czy uda Ci się znaleźć dane na opisywany temat? Zapewne tak – przejdź po tym linku (https://www.apdmarket.pl/) oraz odszukaj informacje tu.

Przeciwnicy natomiast przede wszystkim twierdzą, że pokój dzienny skojarzony z kuchnią traci swój gościnny charakter, który ponadto zakłócają nie jedynie brzmienia dobiegające ze strefy kuchennej, lecz również wonie pitraszonych potraw, a kuchnia natomiast przestaje być autentycznym królestwem kulinarnych amatorów. Choć na tego rodzaju rozwiązanie decydują się tak posiadacze ogromnych mieszkań, jak także nieco mniejszych – więcej korzyści aranżacji 2w1 będą mieli ci ostatni. Prawdą jest bowiem, iż pokój dzienny z kuchnią to spora oszczędność miejsca. Na minusy, które wytykają oponenci, na szczęście można dzisiaj znaleźć skuteczne rozwiązania, takie jak choćby drzwi przesuwane schowane w murze czy współczesne oraz technicznie zaawansowane okapy kuchenne, jakie nie jedynie są ciche jak też pochłaniają wszelkie wonie, ale oprócz tego stają się efektowną ozdobą.

funkcjonalność

Autor: Kids Town
Źródło: Kids Town

magnat

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Częstymi rozwiązaniami w tego rodzaju aranżacjach jest umowne oddzielenie obydwu stref należytym ustawieniem sprzętów.

Najczęściej granicę określa kanapa (zobacz: kanapy z funkcją spania) albo kuchenna wyspa – jeśli na taką się decydujemy. Jeśli idzie o meble designerskie sklep internetowy oferuje nam bezmiar różnego rodzaju mebli do salonu.

Komentarze są wyłączone.