W jaki sposób urządzić małą alkowę?

Alkowa to miejsce szczególnie ważne na mapie naszego domu. Wnętrze łączące się z wypoczynkiem musi przede wszystkim zapewniać nam spokojny sen.
Aby sypialnia spełniała swoją rolę powinna być odpowiednio wyekwipowana.

budżet

Autor: ArtDecor24.pl
Źródło: ArtDecor24.pl
W niewielkim mieszkaniu czy nieogromnym pokoju ciężko będzie wykreować aranżację nie wyłącznie funkcjonalną, lecz też oryginalną. W jaki sposób spowodować ażeby mała sypialnia była schronieniem oraz stylowym wnętrzem jednocześnie? Aranżując wnętrze małej sypialni powinno się pamiętać, że liczy się wszelki centymetr i maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Warto również skorzystać z paru forteli, które pozwolą nam optycznie powiększyć powierzchnię pokoju jak też sprawić ażeby nabrała charakteru.
Pamiętajmy, że najważniejszym elementem każdej małej sypialni będzie łoże. Materac (zobacz materac sprężynowy 160×200) 140×200 musi starczyć. Poduchy, koce i piernaty dodadzą przytulności. W przypadku białych względnie jasnych ścian dobrym rozwiązaniem są tekstyliach w mocnych zabarwieniach, które przyciągną uwagę w kierunku najważniejszego mebla. Dobrym rozwiązaniem będzie także urządzenie alkowy w ciepłych kolorach dla przykładu beżach, jakie wyciszają oraz zachęcają do wypoczynku. Zależnie od powierzchni (a będzie to już realne w pomieszczeniu około 8 metrów kwadratowych) łoże można ulokować centralnie, tak by z dwóch stron był do niego luźny dostęp.

Jeśli po bokach mają stać nocne szafki, ściana musi posiadać długość co najmniej 250 cm (przyjmując szerokość posłania 160 cm jak też szafek po 40 cm). Takie ustawienie mebli wprowadza wizualny ład do wnętrza a także zapewnia wygodę jego lokatorom.

Komentarze są wyłączone.