Ciężki dobór odpowiedniego posłania do domu

Żaden dom nie może obejść się bez posłania. To ono rządzi w każdej sypialni. To od niego jest zależna dobrze przespana noc, a co za tym zmierza, dobrze rozpoczęty dzień. Łóżko podwójne musimy wyłonić starannie, bowiem od niego zależy jego solidność i komfort. Niektóre z kategorii mają wbudowane pojemniki na pościel, lub dostateczną wysokość, by coś pod nie pakować.

łóżko podwójne

Autor: Pw95
Źródło: http://www.flickr.com

Bezsporne minimum dla dwóch ludzi to posłania o szerokości 140 cm. Na nabycie tego mebla jesteśmy zmuszeni zdecydować się tylko wówczas, gdy sypialnia rzeczywiście jest mała i nieustawna. Kiedy format pokoju na to pozwala, lepiej wybrać szersze łóżko – (wyjątkowe zagłówki więcej treści na ten temat ).

Nabywając łóżko podwójne nierzadko koncentrujemy się na materacu, chcemy, ażeby był komfortowy, gwarantował spokojny i wygodny wypoczynek. Jednakże stelaże są równie istotne jak materace. Stelaż to jeden z istotniejszych składników łóżka, który często należy dokupić oddzielnie do ramy właściwej. To na nim jest położony materac i to od niego w sporej mierze zależy jakość snu. Najprostsze, najpopularniejsze są stelaże zwijane, zbudowane z listewek zespolonych taśmą. Niektóre mają szczególne gumowe, albo silikonowe, antypoślizgowe zwieńczenia, dzięki którym stelaż nie przesuwa się.

Stelaże regulowane umieszcza się w ramie łóżka na stałe, za pomocą specjalnych mocowań. Gwarantują uniesienie pleców, czy nóg i leżenie w dogodnej pozycji. Większość jest dopasowywana manualnie, lecz zdarzają się też wzory wyekwipowane w specjalny pilot, jaki wznosi wybraną część stelaża. Antresola łóżko piętrowe to bardzo dobry pomysł do pomieszczenia dziecięcego, także młodzieżowego. Powierzchnia pod łóżkiem typu antresola cudownie sprawdzi się jako miejsce do nauki.

łóżko podwójne

Autor: Johanna Bauer
Źródło: http://www.flickr.com

Miejsce pod łóżkiem można także przeistoczyć w twórczą powierzchnię dla dziecka, wykorzystując do tego baldachimy, zasłonki, kieszonki, lub [vaco] zjeżdżalnie. Dzięki zagospodarowaniu takich cech łóżko okaże się nie tylko wygodnym miejscem do spania, lecz również przytulnym miejscem do rozrywki. Antresola okaże się dobrym rozwiązaniem w ciasnych wnętrzach. Duże znaczenie przy tworzeniu aranżacji z posłaniem na antresoli ma dobór specjalnych detali dekoracyjnych.

Komentarze są wyłączone.