Lampy w pokoju dziecka

Pokoje dziecięce to pomieszczenie bardzo szczególne – ich przystań, w której mogą skryć się przed całym światem, oddać się swoim pasjom i czuć się naprawdę dobrze. Ważne, aby była to strefa przyjazna i estetyczna – taka, do której dzieci będą z radością wracały. Przy planowaniu pokoju dziecięcego istotną kwestią jest to, aby akcesoria dla dzieci były wystarczająco wygodne. Innymi słowy muszą być one precyzyjnie dopasowane do ich potrzeb potrzeb oraz upodobań.

lampy

Autor: David Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

Pokój dziecka to miejsce harców, zdobywania wiedzy, odpoczynku, snu, spotkań towarzyskich. W związku z powyższym tak istotną funkcje pełni oświetlenie górne. Dobrym rozwiązaniem może być centralnie zamontowana lampa sufitowa lub system reflektorków na szynie. Powinno oświetlać każdy kąt w pokoju i być równomiernie rozproszone. lampy (zobacz oświetlenie pod szafki kuchenne) dla dzieci (zobacz całość) są efektowne , do tego łatwo dostępne (np. w sieci), toteż bez trudu dobierzemy model lampy do wystroju pokoju. Jednak tylko jedno, choćby mocne światło nie wystarczy. Urządzając pokój dziecięcy należy dobrze wybrać rodzaje światła oraz miejsce docelowe lamp, niedużych lampek stojących i biurkowych. Światło w pokoju dziecinnym, potrzebne w czasie zabawy, wzmocnijmy niewielkimi punktowymi lampkami i kinkietami.

Pokój dziecka wymaga doświetlenia również w miejscu do nauki i kąciku do rysowania . Subtelne światło przyda się też przy łóżeczku – stworzy miłą, bezpieczną atmosferę. Warto pomyśleć również w pokoju dziecięcym o oświetleniu dekoracyjnym.

Jeśli masz ochotę uzyskać dodatkowe dane na ten temat, odkryj ponadto (http://www.szklarz.net/) pozostałe nasze witryny na podobny temat – one też są interesujące.

Takie oświetlenie pokoju dziecięcego może podkreślać zainteresowania dziecka. Małe księżniczki słodko zasną w swych dziecięcych łóżeczkach, jeżeli w ich pokoju pojawi się lampa niczym w krainie baśni tysiąca i jednej nocy. Lampy orientalne wprowadzą niezwykły, bajkowy i tajemniczy klimat w pokoju naszej księżniczki. Oświetlenie przyda się również małym pasjonatom akwarystki – świetlówki led zamontowane w akwarium rewelacyjnie podkreślą urodę wodnych stworzonek.

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Za sprawą dostosowanych do wieku i zainteresowań lamp, dzieci nie tylko odczuwają większe poczucie bezpieczeństwa, ale po prostu są bardziej bezpieczne. Pamiętajmy tylko by sprawdzić czy lampy przeszły testy i są bezpieczne dla dziecięcych paluszków. Teraz już wszystko jasne…

Komentarze są wyłączone.