Wyjątkowy dom absolutnie muszą znaleźć się piękne schody

Ozdobą niejednego domu jest biała klatka schodowa. Jest ona miejscem reprezentacyjnym, a także ciągiem komunikacyjnym, przez który chodzą wszyscy mieszkańcy domu. Białe schody są eleganckie, stanowią spore wyzwanie w kwestii utrzymania ich w czystości. Dziś pomyślimy również na kwestią, jak dekorować schody.

klatka schodowa

Autor: Rintal Polska
Źródło: Rintal Polska
Jeżeli decydujemy się, by zrobić je białe, należy wybrać do ich aranżacji tworzywa, które będą łatwe w czyszczeniu. Idealne są jasne panele,drewno, albo płytki. W przypadku płytek wybierzmy wersję matową, nie będzie na nich widać każdego śladu zabrudzenia, czy wodnego zacieku. Ściany wykończmy obowiązkowo wodoodporną, zmywalną farbą. Zadbajmy także o odpowiedni kolor balustrady – idealna będzie w delikatnym kolorze waniliowym, albo jasna, drewniana (np. sosnowa). Możemy także skontrastować je z żywym kolorem ścian oraz balustrad. Interesująco będą prezentować się z ceglaną ścianą – takż inspirację znajdziesz na blogu sposób na klatkę schodową .
Dekoracja schodów jest kwestią bardzo trudnym. W przypadku, kiedy pragniemy, by były one również praktyczne, przedmioty powinniśmy dać tak, żeby nie przeszkadzały nam w łatwym chodzeniu po klatce schodowej. Zacznijmy od ścian. Możemy na nich zawiesić rodzinne, czarno-białe zdjęcia. Inną fajną koncepcją jest zawieszenie galerii obrazów. Tak właśnie urządzona jest ściana przy schodach (zobacz witryna w tym temacie) u moich rodziców – jest niewielką galeryjką pełną akwareli znajomego artysty. Na kilku stopniach możemy także ustawić ozdobne doniczki z kwiatami (dekoracja schodów z Ładnie będą prezentować się wiszące, ale niekoniecznie kwitnące rośliny.

Komentarze są wyłączone.