Nowoczesne urządzenia i maszyny, o których zdecydowana większość z nas nigdy nie usłyszy.

Nowoczesna technika zadziwia bardzo dużą ilością nietypowych urządzeń i maszyn. O większości z nich wiele osób nawet dostanie okazji, aby usłyszeć, bo albo wykorzystuje się je w zakładach przemysłowych, albo w jakiś specjalistycznych zastosowania. Do tej ostatniej grupy można przykładowo zaliczyć laser co2, który jest ulubionym narzędziem dermatologów.

Służy on do zaawansowanej regeneracji naskórka, pomagając w syntezie nowego kolagenu i dając przy tym efekty odmłodzenia. Bardzo dobrze daje sobie również radę z bliznami i zmarszczkami, używany jest także do redukcji rozmaitych plam i przebarwień. Takie lasery coraz częściej spotykane są w gabinetach dermatologicznych i kosmetycznych, lecz co interesujące, wiele pacjentek nie ma bladego pojęcia, że

technologia laserowa

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com

czymś takim robi się zabiegi – czym jest laser (polecamy bth import stal podłęże) co2?. Zapewne słowo laser gdzieś po drodze padnie, bo oznacza to technikę i nowoczesność, ale szczegółów jego funkcjonowania dowie się jedynie niewielka grupa osób. Dla wszystkich innych będą się przede wszystkim liczyć efekty jego pracy, a nie to, jak i z czego został zbudowany.

Analogiczna sytuacja panuje w wielu innych dziedzinach. Drukarki i plotery są powszechnie dostępne i stosowane nie tylko w biurach, ale również prywatnych domach. Jednak już niewiele osób będzie wiedzieć, że jest specjalna maszyna do obrabiania styropianu i różnego rodzaju tworzyw spienionych. Jeśli przeciętna osoba musiałaby coś wyciąć ze styropianu, to pewnie wzięłaby nóż albo inne naostrzone narzędzie. Tymczasem ploter termiczny wykonuje pracę przy pomocy gorącego, po prostu topiąc tworzywo. Pozwala to na wykonywanie skomplikowanych brył przestrzennych z ogromną precyzją, zależnie od modelu nawet do kilku metrów na długość.

Jeśli wczytujesz się w ten artykuł to znaczy, że wątek Cię niezwykle zafascynował – kliknij odnośnik do strony wymiana filtra dpf, a odnajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

Tego typu plotery są stosowane przeważnie w różnego rodzaju agencjach reklamowych i firmach które się zajmują produkcją elementów styropianowych, więc w domu czy biurze raczej ciężko je spotkać. Takich sprzętów i urządzeń, o których większość z nas nigdy nie usłyszy, jest jeszcze ogromna ilość. Można jednak oglądać efekty ich pracy, które czasami są faktycznie spektakularne i niezwykłe – jakie są właściwości plotera termicznego?.

Komentarze są wyłączone.