Zasady konstrukcji samochodowych głowic, w jaki sposób w należyty sposób podejść do jej naprawienia.

Głowice w silnikach samochodowych spełniają bardzo ważną rolę, to tam właśnie osadzonych jest dużo części takich jak świecie, wałki i wtryskiwacze. Stopień komplikacji współczesnych głowic jest duży, podobnie zresztą jak samych silników. Same głowice są najczęściej odlewane z wytrzymałego stopu w specjalnych formach, a w dalszej kolejności przygotowywane w taki sposób, żeby dało się w nich zamontować wszystkie konieczne podzespoły.

Samochód

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com
Głowice są elementami, jakie się stosunkowo rzadko psują, znacznie częściej uszkadzają się części, które się w nich umieszcza. W dobrze zaprojektowanych jednostkach napędowych wymiana dużej ich części jest jak najbardziej możliwa i nie nastręcza większych problemów, chociaż czasami zdarzają się trudniejsze sytuacje. Mogą się jednak zdarzyć przypadki, gdy również sama głowica ulegnie uszkodzeniu, dzieje się to przeważnie w sytuacji, kiedy zimny silnik zostanie za bardzo przeciążony albo zerwie się pasek rozrządu. Obu tego typu przypadkom można bez większego problemu zapobiec, zwyczajnie należy ograniczać obroty na nierozgrzanym silniku i regularnie dbać o zmianę rozrządu – naprawa silników kończą się (odwieź www) głównie na naprawie głowicy.

W momencie, kiedy głowica zostanie uszkodzona , niezbędne będzie jej naprawienie albo założenie nowej. Z ekonomicznych powodów dużo praktyczniejszym rozwiązaniem będzie regeneracja głowic (we Wrocławiu jest firma Auto-Rege), ale należy się zabrać za to z dużym rozsądkiem.

Udało nam się przyciągnąć Twoją uwagę tym intrygującym opisem? Fantastycznie. Zatem namawiamy – kliknij w link pomoc drogowa 24h wrocław i przenieś się do nowej strony po fakty.

Przede wszystkim należy poszukać odpowiedniego warsztatu, który będzie się specjalizował w tego typu pracach. Wybranie przypadkowej firmy może skończyć się jedynie kolejnymi wydatkami, z tego też powodu warto poświęcić trochę czasu i rozglądnąć się za kimś pewnym i sprawdzonym. Planowanie głowic tak jak i pozostałe naprawy będą wymagać specjalistycznego sprzętu i dobrze wyszkolonych mechaników, warto się więc dowiedzieć, jak będzie to wyglądać w firmie, która będzie miała przeprowadzić naprawę. Ważne jest również stosowanie części zamiennych i materiałów najlepszej jakości, jedynie to da gwarancję tego, że głowica po naprawie będzie miała dokładnie takie same parametry, jak przed wystąpieniem usterki.

Komentarze są wyłączone.