Masz małą kuchnię i nie wiesz jak ją zaaranżować? – jest na to metoda: meble na wymiar, które pozwolą wykorzystać każdy skrawek przestrzeni

Właściciele, w szczególności małych mieszkań, mają nie lada problem z aranżacją małych przestrzeni. Z jednej strony muszą wykorzystać w pełni każdy kawałek przestrzeni, z drugiej pomieścić wszelkie potrzebne akcesoria, a z trzeciej utrzymać elegancki wygląd kuchni. Może więc to przysparzać kłopotu, ale mamy na to sposób – meble na wymiar.

meble kuchenne

Autor: INSTAL-PROJEKT
Źródło: INSTAL-PROJEKT
Kuchnia jest o tyle niełatwym do urządzenia pomieszczeniem, że wymaga sporej ilości szafek i miejsca na różnego rodzaju sprzęt, potrzebny do realizowania standardowych obowiązków. Jednakże kuchnie na wymiar Wrocław, produkowane i dopracowywane przez prawdziwych fachowców nie mają z tym problemu. Za sprawą tego, że meble są szczegółowo planowane zarówno jeśli chodzi o wymiary jaki pod kątem funkcjonalności – przy odrobinie fantazji i pomysłowości możemy wykorzystać każdy fragment przestrzeni i w pełni zagospodarować pomieszczenie.

Rzecz jasna projektując meble do kuchni na wymiar musimy wziąć pod uwagę w szczególności to, by z jednej strony były funkcjonalne, a z drugiej nie generowały bałaganu w kuchni. Powinny poza tym też ładnie wyglądać, dlatego nawet takie elementy jak uchwyty czy kolor mają znaczny wpływ na końcowy efekt wizualny. W takich meblach stosuje się rozwiązania, które mają na celu optyczne powiększenie pomieszczenia – np. fronty mebli wykonane ze szkła lub jedwab do malowania w jasnych, lśniących odcieniach, a także inne rozwiązania, które również wpływają na zwiększenie funkcjonalności mebli. Firmy produkujące tego rodzaju meble doskonale wiedzą jak w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń (sprawdź pełną ofertę na tej stronie).

Jest to bardzo ważne, gdyż ślepe kopiowanie aranżacji wyszukanych w internecie czy prasie, nie zawsze okazuje się dobrym rozwiązaniem.
Projekt kuchni z meblami na wymiar to koszt kilku tysięcy złotych, niemniej jak najbardziej jest warty poniesienia, bowiem niewłaściwie zaaranżowana kuchnia będzie nam tylko sprawiała kłopoty, a przecież jest to jedno z głównych miejsc w mieszkaniu i musi być koniecznie komfortowo urządzona. Przed wybraniem odpowiedniej firmy, warto zmierzyć pomieszczenie, aby mniej więcej wiedzieć ile wyniesie nas projekt i przygotowanie mebli, chociaż pełen kosztorys firma wykonująca zamówienie winna wykonać jeszcze przed jego zrealizowaniem.

Komentarze są wyłączone.