Konto osobiste, dobre strony jego użytkowania

Znajdziemy wiele powodów, dla których należy korzystać z rachunku w banku. A najbardziej istotnym jest ten, iż będąc jego właścicielem chronimy zgromadzone środki przed złodziejem. Na konto wpływają zarobki. Jeśli zarabiamy w wielu firmach, nie musimy jeździć po pensję, ani tracić czas w kolejce na poczcie. Posiadając konto, możemy także zlecić bankowi polecenie zapłaty. To daje gwarancję, że np., nie zapomnimy opłacić telefonu czy telewizji. A wiadomo, że za takie zapominalstwo można zostać ukaranym odcięciem ich dostępu.

bank

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Nie musimy też stać w kolejkach – należy tylko wybrać taki bank, który posiada dobrze rozwiniętą sieć darmowych bankomatów. Aby wybrać najlepsze konto osobiste możemy przeczytać ich rankingi, jakich w internecie jest spora ilość – wystukując w wyszukiwarce frazę: konto osobiste ranking – .

Banki nie bez powodu premiują najbardziej aktywnych użytkowników. Spodziewają się nie tylko tego, że skutecznie ich przy sobie zatrzymają, ale również, że uda im się im zaproponować ciekawe produkty finansowe. W związku z tym, dosyć częstą praktyką jest oferowanie zniesienia opłaty za konto lub kartę, pod warunkiem wpływu wynagrodzenia czy dokonywania przelewów.

Niektóre banki posuwają się jeszcze do przodu i proponują zwrot części wydatków, dokonywanych kartą. Oczywiście, pod pewnymi warunkami, np. jeżeli są to zakupy spożywcze w hipermarketach lub inne w sklepach internetowych. Niekiedy można też otrzymać zwrot części pieniędzy wydanych na stacji benzynowej. Inne banki potrafią zwrócić 1,2,3 opłat za gaz czy telefon, które zrealizujemy z premiowanego konta. Wyjątkowo ”zaangażowani” klienci są w stanie zarobić do 400 złotych

bank

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

rocznie. To najbardziej pokaźny pułap rocznego zwrotu gotówki.

Spora część banków proponuje klientom też aplikacje mobilne, czyli możność zarządzania kontem w każdym miejscu i o każdej porze. Wprawdzie aplikacje nie dają jeszcze takich możliwości jak tradycyjna bankowość internetowa, mimo to dla wielu osób jest to bardzo duże ułatwienie.

Komentarze są wyłączone.