Jak potrafimy wykorzystywać nadarzające się okazje? Czy jako nacja posiadamy jakieś specjalistyczne właściwości?

Nie jesteśmy bogatym krajem, nie zarabiamy jakoś dużo, a mimo wszystko, jak zawsze dajemy radę. Ten obraz wyłania się, kiedy pomyślimy o sobie. Jak to jest, iż narzekamy, a żyjemy na pewnym poziomie? Być może wpływa na to nasza ambicja, nasza umiejętność radzenia sobie z ciężkimi momentami, zdolność pokonywania gorszych dni? Może i tak. Może również tak jest, że umiemy solidnie gospodarować, albo jak twierdzą niektórzy – kombinować? Też pewnie trochę. Najistotniejszy jednak wniosek jaki przychodzi na myśli to ten, że po prostu umiemy wykorzystywać nadarzające się okazje.
A okazji takich za dużo nie mieliśmy. Jak popatrzymy na naszą dziwną historię, to nawet można powiedzieć, iż zawsze mieliśmy bardziej pod wiatr.

Bez zwlekania zerknij tu (https://www.artmech.pl/wypozyczalnia-busow/) – to prawdziwa okazja dla każdego sympatyka tematu, który tutaj opisujemy. Ta wiadomość niewątpliwie da ci do myślenia.

Podczas, kiedy inne kraje mogły się rozwijać, tworzyć swoją państwowość, my musieliśmy toczyć boje z następnym najeźdźcą i toczyć walki o niepodległość. W takim klimacie nie da się zbudować czegoś solidnego, ponieważ wszystkie siły skoncentrowane są na walkę wyzwoleńczą. Nie są ważne kwestie ustrojowe, ani prawne, bo jak się nie żyje we własnym państwie, to jakie to ma znaczenie.

Ustrój i prawo w takiej sytuacji nie jest przecież nasze. Walczy się po prosto o to, by samemu ustalać prawo, żeby rządzić we własnym kraju. Obecnie możemy tworzyć swoje życie nie będąc pod czyimś panowaniem. To niezwykle korzystne, ponieważ zamiast kierować środki na walkę narodowowyzwoleńczą jesteśmy w stanie po prostu żyć jak zwyczajni ludzie. Można budować mieszkania i domy, nabywać sprzęt do domu, brać kredyt na samochód, nie przejmować się jakimiś niepokojącymi wydarzeniami. Wiadomo, że w każdej epoce możliwe są trudne do przewidzenia zdarzenia, jakie są w stanie zakłócić spokój każdej nacji. Niemniej, od tego nie da się uciec, ponieważ w jakimś punkcie na świecie zawsze będzie się toczył jakiś konflikt.

My musimy skupiać się na dniu dzisiejszym i na organizowaniu swojego życia. Nasza historia świadczy o tym, iż nasi rodacy nie mieli ku temu takich warunków, jakie my posiadamy dzisiaj. trzeba o tym pamiętać i to doceniać. A że nie żyjemy w idealnym kraju to widać każdego dnia. Należy się jeszcze sporo nauczyć zanim staniemy się w pełni rozwiniętym krajem.

Komentarze są wyłączone.