Jak potrafimy wykorzystywać nadarzające się okazje? Czy jako nacja posiadamy jakieś specjalistyczne właściwości?

Nie jesteśmy bogatym krajem, nie zarabiamy jakoś dużo, a mimo wszystko, jak zawsze dajemy radę. Ten obraz wyłania się, kiedy pomyślimy o sobie. Jak to jest, iż narzekamy, a żyjemy na pewnym poziomie? Być może wpływa na to nasza ambicja, nasza umiejętność radzenia sobie z ciężkimi momentami, zdolność pokonywania gorszych dni? Może i tak. Może również tak jest, że umiemy solidnie gospodarować, albo jak twierdzą niektórzy – kombinować? Też pewnie trochę. Najistotniejszy jednak wniosek jaki przychodzi na myśli to ten, że po prostu umiemy wykorzystywać nadarzające się okazje.

A okazji takich za dużo nie mieliśmy. Jak popatrzymy na naszą dziwną historię, to nawet można powiedzieć, iż zawsze mieliśmy bardziej pod wiatr.

Bez zwlekania zerknij tu (https://www.artmech.pl/wypozyczalnia-busow/) – to prawdziwa okazja dla każdego sympatyka tematu, który tutaj opisujemy. Ta wiadomość niewątpliwie da ci do myślenia.

Podczas, kiedy inne kraje mogły się rozwijać, tworzyć swoją państwowość, my musieliśmy toczyć boje z następnym najeźdźcą i toczyć walki o niepodległość. W takim klimacie nie da się zbudować czegoś solidnego, ponieważ wszystkie siły skoncentrowane są na walkę wyzwoleńczą.

Nie ustępuj! Namawiamy Cię, kontynuuj oglądanie (http://hutchinson.org.pl/oferta/szkolenie/coaching/) zajmujących artykułów. Może Ci w tym udzielimy pomocy? Zachęcamy więc do naszej kolejnej witryny.

Nie są ważne kwestie ustrojowe, ani prawne, bo jak się nie żyje we własnym państwie, to jakie to ma znaczenie.

Ustrój i prawo w takiej sytuacji nie jest przecież nasze. Walczy się po prosto o to, by samemu ustalać prawo, żeby rządzić we własnym kraju. Obecnie możemy tworzyć swoje życie nie będąc pod czyimś panowaniem. To niezwykle korzystne, ponieważ zamiast kierować środki na walkę narodowowyzwoleńczą jesteśmy w stanie po prostu żyć jak zwyczajni ludzie. Można budować mieszkania i domy, nabywać sprzęt do domu, brać kredyt na samochód, nie przejmować się jakimiś niepokojącymi wydarzeniami. Wiadomo, że w każdej epoce możliwe są trudne do przewidzenia zdarzenia, jakie są w stanie zakłócić spokój każdej nacji. Niemniej, od tego nie da się uciec, ponieważ w jakimś punkcie na świecie zawsze będzie się toczył jakiś konflikt.

My musimy skupiać się na dniu dzisiejszym i na organizowaniu swojego życia. Nasza historia świadczy o tym, iż nasi rodacy nie mieli ku temu takich warunków, jakie my posiadamy dzisiaj. trzeba o tym pamiętać i to doceniać. A że nie żyjemy w idealnym kraju to widać każdego dnia. Należy się jeszcze sporo nauczyć zanim staniemy się w pełni rozwiniętym krajem.

Komentarze są wyłączone.