Ciekawy plac rozrywki w przyległym do domu ogrodzie

Przestrzeń przy domu jednorodzinnym to doskonałe miejsce do zaprojektowania terenu gier dla naszych najmłodszych. Trzeba jednak rozważyć coś więcej niż powszechna huśtawka bądź piaskownica i zaaranżować kawałek przestrzeni na mini park rozrywki.

Pistolet do klejenia PKP 7,2 LI marki Bosch

Autor: Bosch
Źródło: Bosch
Jeśli tylko metraż ogrodu na to pozwala możemy urządzić niecodzienną przestrzeń do gry, a nawet małe boisko. Jednym z bardzo interesujących rozwiązań będzie zaaranżowanie w ogrodzie imitacji morza wraz z częścią zatopionego statku. Zrobimy je przy pomocy specjalnego podkładu, jakim jest np. tartan. Bardzo ważne jest skrupulatne przypatrzenie się wszystkim elementom wyposażenia takiej przestrzeni, gdyż od nich zależy nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim bezpieczeństwo naszego dziecka.

Najtrafniejszym wyborem będą elementy wytworzone z drewna. Musimy jednak pamiętać, aby do ich budowy używać dedykowanych preparatów, takich jak impregnat czy klej do drewna. Ten naturalny materiał to gwarancja trwałości, solidności oraz odporności na uszkodzenia i trudne warunki atmosferyczne. Jeśli bierzemy pod uwagę samodzielny montaż elementów na pewno konieczny będzie wysokiej jakości klej do drewna, który trwale połączy poszczególne detale. Do drewnianych powierzchni idealny będzie klej poliuretanowy, który jest oporny na wysokie i niskie temperatury oraz wilgoć.

Podłoże placu zabaw nie może stwarzać zagrożenia dla dzieci, dlatego z pewnością nie powinien to być beton (zobacz: beton na ścianach) czy kamień. Opcją będzie trawa, jednak zabawy szybko ją zniszczą, dlatego warto pomyśleć o dobrym i bezpiecznym podłożu.

Równie emocjonujące materiały są opublikowane w analogicznym serwisie. Jeśli masz ochotę je zgłębić – zobacz pod linkiem płoty ogrodzeniowe, który jest tu.

Doskonale w tej roli sprawdzi się materiał tartan – odporne na ścieranie i temperaturę tworzywo sztuczne.

Klej w sprayu tesa® EXTRA STRONG 60022

Autor: Tesa
Źródło: Tesa
Nawierzchnia jest antypoślizgowa, a funkcje materiału pozwalają na uformowanie specjalnych elementów ozdobnych, jak pagórki czy imitacje morskich wód. Nawierzchnię można pokryć własnoręcznie wystarczy do granulatu (pociętych zwulkanizowanych gumowych płyt) dołożyć kleje poliuretanowe i rozsmarować otrzymaną substancję na zaplanowanym terenie. Tworzywo po zastygnięciu stworzy spójną i bezpieczną nawierzchnię bez połączeń.

Komentarze są wyłączone.