Jakimi sposobami można zadbać o klimatyzację samochodową, żeby mogła ona służyć odpowiednio długo.

klimatyzacja to bardzo popularny układ w nowoczesnych samochodach, aktualnie zdecydowana większość oferowanych modeli ją posiada na swoim wyposażeniu. Dzięki niej można zapewnić należyty komfort we wnętrzu, w lecie chłodząc atmosferę, a zimą susząc powietrze.

rozwój

Autor: Breville USA
Źródło: http://www.flickr.com
inwestycja

Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak wielu właścicieli aut nie do końca jest świadoma, jak należy klimatyzacji używać, żeby odpowiednio długo służyła, a jest ona wrażliwa na różne zaniedbania. Przede wszystkim należy dbać o to, żeby systematycznie wymieniać filtr i wszystko dezynfekować – uniknie się wtedy rozwoju groźnych grzybów i bakterii. Powinno się również klimatyzacji używać systematycznie, nawet w zimie powinna być co jakiś czas włączana.

Stworzyliśmy dla Ciebie nowe atrakcyjne notki na frapujący Cię dział. Przejdź do nowego artykułu i czytaj wpis.

Dzięki tej prostej czynności można będzie znacząco wydłużyć czas działania tego układu.

Lecz najistotniejszą serwisową czynnością, którą powinno się co roku wykonać, jest uzupełnienie chłodzącego czynnika razem z olejem. Jest to ogromnie ważne dla żywotności układu, na braki w ilości smarowania szczególnie jest narażony kompresor klimatyzacji, zwany także sprężarką. Zatarcie sprężarki jest bardzo kosztowną usterką, a naprawa może wynieść nawet parę tysięcy. Bierze się to z tego, że nie tylko do wymiany będzie kompletny układ sprężania, lecz będzie również trzeba dokładnie wyczyścić instalację. Trochę lepiej wyglądają inne usterki, jakie też się mogą co pewien czas pojawić.

Jeżeli na przykład zepsuje się sprzęgło klimatyzacji, to w tym przypadku koszt wymiany go nie będzie jakiś specjalnie szokujący, tak samo jak się pojawią jakieś nieszczelności.

Komentarze są wyłączone.