Jakie znaczenia posiada bardzo popularne słowo oznaczające m.in. obudowę motoru?

W polskim języku nie brakuje wyrazów, które posiadają różne znaczenia w zależności od kontekstu, w którym były one wykorzystane. Doskonałym przykładem jest słowo, jakie może także oznaczać część kołnierza, niepowodzenie pewnej operacji bądź zamocowaną na zawiasach pokrywę przykładowo śmietnika.

W wypadku klap marynarki należałoby pamiętać, że ich szerokość posiada znaczenie przy doborze krawata. Poza tym w lewej klapie marynarki może znajdować się otwór na… kwiatek, czyli tak zwana butonierka.

Będziemy wdzięczni za wszelkie komentarze z www. Są one dla nas ważne, ponieważ pokazują, czy nasze teksty docierają do odbiorców oraz jak są rozumiane.

Poza tym klapy w marynarce mogłyby być po bokach przeszyte ozdobną nicią. Takie wyjście nazywa się stębnowaniem. Ponadto, są ponadto inne znaczenia tego wyrazu. Przykładowo w silnikach diesla wykorzystywane są tak zwane klapy wirowe. Niektórzy mechanicy zastępują je specjalistycznymi zaślepkami, gdyż pokrywy te często nie działają zgodnie ze swoim proekologicznym przeznaczeniem. (rozwinięcie tematu: http://grupapartner.pl/oferta/uslugi-partner-serwis/serwis-napedow-regulowanych-i-ukladow-rozruchu.html)Ponadto innym produktem, który posiada w nazwie wymieniane np. pokrywy są klapy sanitarne. Są to części montowane w instalacjach wentylacji ogólnej jako przegrody odcinające strefę objętą pożarem od pozostałego obszaru.

klapy
samochód

Autor: InSapphoWeTrust
Źródło: http://www.flickr.com
Bańka mydlana, łąka

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
W codziennym życiu wielokrotnie spotykamy się jednak ze wspomnianym wyżej niepowodzeniem jakichś planów. Jeśli są one powiązane ze stratą jakichkolwiek pieniędzy, to na ogół możemy mówić o plajcie jakiegoś projektu. Mogłaby to być sprawa złego odbioru jakiegokolwiek filmu lub zepsutych planów wakacyjnych.

Kolejną definicję opisywanego słowa daje botanika, gdzie klapy znaczą składnik blaszki liściowej. Wyraz ten był użyty między innymi w popularnym powiedzeniu dotyczącym mocno bijącego serca.

Komentarze są wyłączone.