Jak właściwie zaplanować przestrzeń magazynową?

Osoby pracujące tudzież zarządzające magazynem codziennie zmagają się z problemami wydajnego zaaranżowania pomieszczeń magazynowych. Od prawidłowego wykorzystania wnętrza magazynu uzależniony jest komfort i wydajność pracy.

Regały paletowe

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com
To także niezawodny sposób nad zaplanowanie rozkładu asortymentu składowanego w magazynie, jak również wyszukanie najlepszych rozwiązań w organizacji wszystkich produktów. To z całą pewnością wpływa na zwiększenie wydajności i ograniczenie opłat.

Właściwe wykorzystanie powierzchni magazynowej w regały powinno uwzględniać zwiększającą się liczbę pozycji magazynowych przy jednoczesnym lepszym zastosowaniu dostępnej przestrzeni obiektu. Dla zaspokojenia wszelkich wymagań trzeba przede wszystkim dobrać właściwe wyposażenie magazynów. Najlepszym rozwiązaniem w dużych przestrzeniach mogą okazać się wielopoziomowe systemy magazynowe. Znacznie częściej stosowane są także specjalne systemy regałów wspornikowych. Każdy z tych rodzajów gwarantuje specyficzne funkcje magazynowania, dzięki czemu możemy najlepiej dopasować resztę wyposażenia do specyfiki prowadzonego magazynu. Do produktów składowanych w magazynie powinien być zapewniony dostęp, w związku z tym ważne jest, by zapewnić jak najlepszą przepustowość. Dzięki łatwemu dostępowi zyskujemy niezbędny czas na inne aktywności związane z pracą w magazynie.

Właściwe zaaranżowanie powierzchni magazynowej np.

Tak zaciekawił Cię ten temat, że masz chęć na następne wątki? Najmniejszy problem. Po prostu najedź na hiperłącze (http://www.rfid.zone/co-to-jest-rfid-2/) i czytaj dalej.

w wielopoziomowe systemy magazynowe to w głównym stopniu zwiększenie komfortu pracowników. Wpływając na jakość pracy, wpływamy oprócz tego na czas jej finalizacji, co w końcu generuje zwiększanie się zysków z działalności magazynu. Należy więc w tej sytuacji prawidłowo zagospodarować przestrzeń także w tym zakresie.

Następną ważną kwestią jest wyposażenie magazynu we wszelkie środki transportu, które zapewnią optymalne transportowanie magazynowanych produktów w obrębie magazynowej przestrzeni przechowywania.kliknij tu podziemny sprzęt górniczy podziemny sprzęt górniczyPowszechnym środkiem transportu stosowanym w magazynie jest oczywiście wózek widłowy. W tej sytuacji wózki muszą być dopasowane gabarytowo do wielkości przestrzeni. Wysokość podnośników powinna być optymalna, żeby pozwalały na przenoszenie towarów nawet na najwyższe poziomy składowania. Dzięki temu zwiększymy jakość pracy w magazynie, optymalizując przy tym zyski.

Komentarze są wyłączone.