Jakie gadżety podsuwają nam projektanci wnętrz, gdy projektujemy świeżo odnowioną kuchnię

Jeśli ktoś dopiero odnowił kuchnię, czyli pokrył farbą akrylową albo wytapetował ściany, kupił eleganckie i kosztowne płytki czy wstawił nowoczesne okna, ten zarazem chce, aby w tym pomieszczeniu pojawiło się zupełnie nowe wyposażenie. O ile poprawnie funkcjonujący sprzęt agd trudno oddawać na złomowisko, o tyle niewielkie przedmioty można oczywiście zastąpić tymi ze sklepowej półki albo dokupić gadżety, których do tego momentu w ogóle w konkretnej kuchni nie było, np. stalowe stojaki na wino bądź choćby organizer do przypraw. A architekci wnętrz prześcigają się w oryginalnych propozycjach, jak i tych bardziej konwencjonalnych podpowiedziach.

akcesoria kuchenne

Autor: Pi:P
Źródło: Decorneo.pl
W kuchni powinien panować głównie aromat smakowitych kotletów schabowych i wyśmienitych ciast z owocami pieczonych przez małżonkę gospodarza, zatem rozmaite, nawet najlepsze odświeżacze powietrza stają się zupełnie niepotrzebne. Natomiast wyróżnione mogą zostać akcesoria kuchenne, chociaż oczywiście z małymi wyjątkami – chyba najwięcej kłopotów przysparzają patelnie, które łatwo się brudzą i jednocześnie bardzo trudno je doczyścić – poznaj relingi kuchenne. Podążają dalej wskazanym tropem, należałoby powiedzieć, że w kuchni kompletnie niepotrzebne są takie dekoracje jak suszone kwiaty, bibeloty bądź wzorzyste zasłony, bo na nich zbiera się pył. W zamian za to świetnymi ozdobami mogą stać się same produkty spożywcze, np. talerz wypełniony owocami tropikalnymi bądź krajowymi warzywami.

Do wyróżnienia takich przyborów, jak chochle, metalowe łopatki czy trzepaczki najlepiej nadają się stylowe (nowoczesne meble do salonu) relingi kuchenne. Można też zawiesić na nich pojedyncze ozdobne kubki oraz umieścić najpotrzebniejsze przyprawy czy umieścić rolkę folii aluminiowej. W istocie każda gospodyni musi sama zdecydować, które przedmioty chce trzymać pod ręką – sprawdź stojaki na wino . Każda żona gospodarza musi również dbać o to, żeby taka dekoracja była adekwatna do danej okoliczności – w końcu trzeba wiedzieć, kiedy postawić na stoliczku stojaki na wino, a kiedy kryształowe bądź chłodzące karafki. Pomysłowa pani umie też w nieszablonowy sposób wykorzystać wskazówki dekoratorów wnętrz i zamówi zwykłe niezwykłe gadżety, takie jak białe dzbany na soki, fantazyjne wieszaki na ścierki (ścierki do podłogi) czy wyszukane zestawy na pieprz oraz sól.

Komentarze są wyłączone.