Jakimi sposobami rolnicy zabezpieczają obecnie posiadane maszyny i urządzenia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Jeszcze do niedawna dużo maszyn rolniczych stało po prostu na placu, gdzie coś wolnego się znalazło. Ale trzymane w taki sposób maszyny mogły szybko zniszczeć, z tego też powodu rolnicy zaczęli je chować w jakieś zadaszone miejsca.

Niezwykle popularne zaczęły być rozmaite wiaty, które buduje się szybko i stosunkowo tanio, a jednocześnie zabezpieczają one wystarczająco to, co jest wewnątrz. Typowa wiata na maszyny rolnicze posiada jedną lub dwie otwarte ściany, przez jakie wjeżdża się sprzętem do wnętrza. Najpopularniejszym materiałem używanym do produkcji tego typu hal są stalowe blachy, są one wytrzymałe, niezbyt ciężkie i równocześnie szybkie w montażu.

Jeżeli szukasz ciekawych informacji na opisywany temat, odwiedź producenci maszyn górniczych nas, a na pewno przeczytasz interesujące fakty.

W wielu przypadkach wykorzystuje się również konstrukcje zrobione z pustaków albo cegieł, ten materiał także świetnie się sprawdza w konstrukcjach (przejdź dalej) tego typu.

wiata na maszyny rolnicze

Autor: David Amsler
Źródło: http://www.flickr.com
Wiaty ze względu na liczne zalety słusznie są tak popularne, ale ostatnio coraz częściej zamiast nich wybiera się hale łukowe. Hale takie można budować bez fundamentów, wystarczy twarda betonowa lub asfaltowa powierzchnia. Są to samonośne konstrukcje, nie mają wewnątrz żadnej konstrukcji wspornej. Bardzo dużą zaletą hal tego typu jest niezwykle prosty i szybki montaż.

Hale dostarczane są pod postacią prefabrykowaną, ze wszystkimi elementami, jakie jedynie należy złożyć na miejscu, co nie jest skomplikowanym zabiegiem i nie wymaga jakiś specjalnych narzędzi. W zestawieniu z wiatami łukowe hale są znacznie tańsze i szybsze w stawianiu, więc spora ilość rolników chętniej je wybiera.

Komentarze są wyłączone.