Gaz ziemny – jak go wykorzystujemy na co dzień?

Gaz ziemny możemy podzielić na dwa podstawowe typy. Jednym z nich jest gaz pozyskiwany ze źródeł konwencjonalnych, drugim typem jest ten ze źródeł niekonwencjonalnych. Różnica w tym przypadku wynika zarówno ze sposobu pozyskiwania, jak też trochę innego charakteru surowców. Gaz ziemny w głównym stopniu jest jednym z najczęściej wykorzystywanych na świecie źródeł energii.

płomień

Autor: U.S. Geological Survey
Źródło: http://www.flickr.com
Gaz wydobyty ze źródeł konwencjonalnych pozyskiwany jest między innymi ze skał o należytej przepuszczalności. Wydobywany jest za pomocą tradycyjnych technologii. Większość tego surowca, która jest współcześnie wykorzystywana na świecie, wywodzi się właśnie z takich konwencjonalnych źródeł. Jego wydobycie jest stosunkowo proste i tanie, dlatego właśnie to jeden z powodów, dla których jest to wciąż jeden z najbardziej znanych sposobów wykorzystywania gazu ziemnego.

gaz ziemny

Autor: RustyClark (hottnfunkyradio.com)
Źródło: http://www.flickr.com

Gaz ziemny jest stosowany na podobnych zasadach jak ropa naftowa. Sprzedaż gazu ziemnego może odbywać się dopiero po jego dokładnym oczyszczeniu, ponieważ zaraz po wydobyciu jest bardzo zanieczyszczony gliną, piaskiem tudzież innego typu substancjami.

Ten odnośnik do serwisu czujniki optyczne prowadzi do bardzo ciekawej witryny, która posiada równie intrygujące dane na omawiany temat.

W światowym wydobyciu gazu ziemnego górują przede wszystkim Stany Zjednoczone, Kanada oraz Rosja. U nas gaz – (zobacz analizatory gazów) ziemny pozyskuje się między innymi w rejonach Podkarpacia oraz Wielkopolski. Propozycja solidnej firmy mieści się na .

Gaz ziemny w głównym stopniu jest stosowany na większą skalę przemysłową w różnorodnych procesach produkcyjnych. Jednocześnie jest także powszechnym paliwem w indywidualnym zastosowaniu w prywatnych gospodarstwach. Jest bardzo komfortowym w użyciu paliwem wykorzystywanym w tradycyjnych urządzeniach mechanicznych, takich jak na przykład kotły, suszarnie lub piece grzewcze. Zastosowanie gazu ziemnego w prywatnych gospodarstwach cechuje się przede wszystkim prostotą w instalacji doprowadzającej gaz.

W ten sposób można bez zbędnych kłopotów podgrzewać wodę, gotować posiłki lub ogrzewać nasze mieszkania czy pomieszczenia gospodarcze.Współcześnie pośród najczęściej używanych na świecie paliw gaz ziemny wydaje się najbardziej ekologiczny, a poza tym najmniej kłopotliwy w użyciu. Specyfika gazu sprawia, że w trakcie procesu spalania nie są produkowane pyły czy odpady stałe. Nie wymaga on również odpowiedniego magazynowania w miejscu użytkowania, bowiem jest pobierany bezpośrednio z sieci gazowej, kiedy jest konieczny.

Komentarze są wyłączone.