Proces granulowania – a więc, technologia zagęszczania i kompaktowania, nazywana także densyfikacją

proces granulowania w danych czasach posiada coraz to większe zastosowanie, jeżeli chodzi o przeróżne dziedziny przemysłu. Może występować przy takich rzeczach jak choćby tak zwane „pellety” z trocin drzewnych, przy paliwie ze słomy oraz siana, czy nawozach organicznych i mineralnych.

Sięgnij po najnowsze trendy z produktami Wella

Autor: Wella
Źródło: Wella
Nasze osoby jednakże dziś ciekawi głównie jeden rodzaj granulowania, czyli dokładnie granulowania pasz.
budowa domu

Autor: Matthias Wiesmann
Źródło: http://www.flickr.com
granulowanie pasz

Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com
„Zagęszczanie różnych surowców przez granulowanie” – w taki sposób istnieje możliwość w skróceniu powiedzieć, co robią maszyny zwane granulatorami. Granulowanie pasz jest tylko jak można zauważyć pojedynczym elementem, który można poddać temu konkretnemu procesowi. Warto jest jednak wiedzieć, iż nie istotne, jakie surowce użyjemy, zgranulowane surowce mają calutki szereg zalet, pośród których znajdziemy: łatwość ich bardzo precyzyjnego dozowania, dość niskie koszty związane z ich transportem, bardzo niski stopień pylenia konkretnego surowca, czy też nadal stały skład a także stabilne parametry rodzaju fizykochemicznego.

Proces granulowania, jak to dobrze wiedzieć, ma dokładnie trzy podstawowe stopnie: Pierwszy – Konkretny surowiec jest przekształcany w ścisłą masę, która posiada ciągle dokładnie ten sam skład oraz parametry; drugi – Cząstki surowca są ściskane pomiędzy sobą oraz rozpoczyna się proces tak zwanej „deformacji typu plastycznego”, oraz Trzeci Następuje zredukowanie samej objętości surowca, dzięki której to może nastąpić jego wzrost gęstości i masy usypowej, która to w tym momencie staje się granulatem.

Równie intrygujący tekst prezentowany jest tutaj, więc odwiedź witrynę pojemnik z rozsuwanym dnem i upewnij się, jakie treści tam odnajdziesz. One też Cię zaciekawią.

br>
Jeśli omawiana problematyka jest dla Ciebie pomocna, sprawdź ponadto więcej treści na ten temat (https://www.polnet.pl/pl/trzoda_chlewna/systemy_zywienia/elektroniczna_stacja_zywienia_loch_skiold) tu – te wiadomości również nie mogą pozostać pominięte!

Te konkretne trzy etapy dotyczą dosłownie każdego rodzaju surowca, w tym także naszych pasz, które są doskonałe dla zwierząt w gospodarstwach typowo domowych.

Komentarze są wyłączone.