Przykładowe porady o tym, jak najlepiej urządzić wąski przedpokój.

Przedpokoje są pomieszczeniami, które są niekiedy bardzo trudne do meblowania. W dużej mierze wynika to z ich kształtu. Przedpokoje w licznych mieszkaniach i domach są długie ale wąskie, a do tego z kilkoma drzwiami do reszty pomieszczeń, i w takim przypadku daje to duże problemy przy meblowaniu. A w końcu przedpokój jest niejako wizytówką mieszkania czy domu, bo to tam właśnie wita się odwiedzających.

szafki i komody

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Z tego też powodu powinno się zadbać o to, żeby był funkcjonalny i wygodny, na szczęście jest sporo sposobów, które na pewno w tym pomogą. Przede wszystkim powinno się zadbać o należyte oświetlenie, bo z reguły przedpokoje nie mają okien i zwyczajniej w nich będzie ciemno. Nie należy się przy tym ograniczać jedynie do pojedynczego, rozwieszonego u góry źródła oświetlenia, można również pomyśleć o oświetleniu bocznym. Rozłożone na całej długości pomieszczenia niewielkie, punktowe lampki nie tylko dużo lepiej rozświetlą wnętrze, ale dodatkowo optycznie je powiększą i sprawią, że będzie dużo przyjemniejsze. Następną sprawą są meble. W przypadku wąskich przedpokojów obowiązkowo należy pilnować tego, żeby były one lekkie i dobrze wtapiały się w otoczenie. Istotne są także wymiary, na przykład obecne w każdym przedpokoju szafki na buty nie powinny być zbyt szerokie, bo zwyczajnie będą przeszkadzać. Warto poszukać takiego modelu na przykład: , aby zajmował jak najmniej miejsca, na przykład wykorzystując inną metodę ułożenia butów w środku.

buty w przedpokoju

Autor: DJ Bustos
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli będzie taka możliwość, to najlepszą opcją może być zaprojektowanie mebli na wymiar. Można je będzie wtedy dokładnie dopasować do każdego kąta, jeżeli zrobi się to dobrze, to będą nie tylko bardzo funkcjonalne, ale także ładnie się będą prezentować. Jeśli chodzi o meble, to w tym pomieszczeniu przyda się jeszcze szafa na płaszcze i kurtki, bardzo dobrze się tu sprawdzają modele mające drzwi przesuwne. W niejednym przedpokoju pojawia się także niewielka komoda 3 szuflady, w której przykładowo można trzymać rozmaite czapki, szaliki (www.belbazaar.pl/36-szaliki) czy podręczne drobiazgi (komoda 3 szuflady wenge).

Komentarze są wyłączone.