Barierka na miarę XXI wieku, czyli słowo o marzeniach obywateli budujących nowe bądź odnawiających stare domy

Budowanie nowego lub odnawianie starego mieszkania bywa prawdziwą frajdą dla tych panów, którzy od zawsze byli zainteresowani majsterkowaniem. W hipermarketach budowlanych w sprzedaży jest obecnie tak wiele surowców budowlanych, że najprawdopodobniej żaden konsument nie poczuje się zawiedziony. Najwięcej kłopotów może stwarzać tylko ewentualny brak funduszy na zakupy, lecz o pięknej barierce lub poręczy tak naprawdę pomarzyć może każdy.

uchwyt do szkła

Najbardziej konwencjonalne i równocześnie zawsze modne barierki to naturalnie te wykonane z jesionowego drewna. Pomimo tego że na dworze umieścić ich nie sposób, to jednakże we wnętrzach mieszkań już jak najbardziej – dobrze pomalowane drewno z pewnością będzie cieszyć wzrok przez długie dekady. Każdy trzeźwo myślący właściciel domu dobrze zdaje sobie sprawę, że najlepiej powierzyć wykonanie takiej barierki kompetentnemu rzemieślnikowi, który nie produkuje seryjnych modeli, lecz tworzy unikatowe przedmioty. Im bardziej niebanalny będzie wzór, tym w przyszłości większa wartość balustrady, a przyszli właściciele mieszkania nie będą zmieniać jej na inną. Stal nierdzewna znalazła dużo zastosowań – z niej produkuje się parowary, narzędzia i oczywiście piękne błyszczące barierki. Każda z nich jest złożona z pokaźniej liczby części połączonych przez zawodowca, czyli spawacza, jednak podczas montażu niekiedy okazuje się, ze przydałaby się dodatkowo choćby jedna zaślepka do słupka albo kilka nasadek. Stal nierdzewna jest dość drogim materiałem, lecz w połączeniu np. z elementami drewnianymi balustrada (zalecamy tą stronę) prezentuje się iście imponująco.

szklana balustrada

Autor: Vicki Burton
Źródło: http://www.flickr.com

Tymczasem najbardziej nowoczesnym połączeniem materiałów zdaje się być kompozycja ze szkła hartowanego oraz stali kwasoodpornej. Do przymocowania szklanej tafli wymagany jest uchwyt szkła, który utrzymuje w pozycji pionowej przezroczystą płytę. Taka balustrada najlepiej prezentować się będzie w tych mieszkaniach, w których wnętrza wyposażono w supernowoczesny sposób. Uchwyt do szkła, srebrna, ale wytrzymała konstrukcja i wreszcie szkło tworzą oszczędną, a równocześnie wspaniałą kompozycję.

Chcemy Cię zachęcić do kolejnej porywającej strony – kontynuuj poszukiwania bez ograniczeń, żeby mieć możliwość zapoznania się z nowymi postami na ten temat.

A takie rozwiązanie na pewno rewelacyjnie sprawdzi się w domach, gdzie opiekunowie wychowują trzyletnie dziecko, ponieważ żaden berbeć nie będzie wkładał nóg między tralki.

Komentarze są wyłączone.