Przeznaczenie blachy

Stal Hardox stanowi innowacyjną generację tworzyw, jakich atrybuty zdobywane w przebiegu ogromnie zawiłego postępowania produkcyjnego (m.in. trwałość na zniszczenie ścierne) powinny być użytkowane po ówczesnym, szczegółowym poznaniu ich zachowań eksploatacyjnych w faktycznych założeniach użytkowania.

blacha

Autor: Mark Gaw
Źródło: http://www.flickr.com
stal (polecamy cięcie strumieniem wody) Hardox całkowicie nadaje się do złączenia przy zachowaniu wszelkiej typowej procedury połączenia stosowanej do spawania stali normalnych i znacznie odpornych, jest w stanie również być obrabiana zwyczajnymi obrabiarkami np. frezowanie, borowanie, toczenie, walcowanie. Cechy te spowodowały że stal Hardox stała się najbardziej głośną stalą trudno ścieralną na świecie . Są tworzywami o ogromnie solidnej spawalności. Złączenia zgrzewane wykazują wytrzymałość lepszą aniżeli trwałość stali. Jest to najważniejsza stal w wypadku zastosowań, które muszą stawić czoła najtrudniejszym wymogom. Stal Hardox jest używana we wszelkich sektorach przemysłu. Blachy Hardox 500 charakteryzują się wysoką wytrzymałością na ścieranie, także, w odróżnieniu od konkurencji, ogromną odpornością na obciążenia udarowe. Blach Hardox 500 to w większości wypadków stosowana stal – przykładowa oferta stali zbrojeniowej – trudno ścieralna do wytwórczości lemieszy, tafli udarowych, w kruszarkach i wykładzin w betoniarkach. Są tworzywami o bardzo trafnej spawalności. Połączenia zgrzewane wykazują trwałość lepszą aniżeli wytrzymałość stali. Blachy Hardox 500 są stosowane w kopalnictwie podziemnym, sztolniach odkrywkowych, żwirowniach, także przemyśle recyklingowym.

stal

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

We wszelkich przesiewaczach w najwyższym stopniu eksploatującym się fragmentem są sita, które narażone są na ścieranie, uderzenia, także pękanie. Blacha Hardox 500 dopełnia wszystkie warunki, by wydłużyć czas takiego wyrobu pracującego w nader uciążliwych warunkach obciążeniowych. Zastosowanie Blachy Hardox 500 w produkcji przeciąga cykl życia produktu nawet czterokrotnie w stosunku do podzespołu stworzonego z tradycyjnej stali- więcej pod adresem. Wybór blach trudno ścieralnych posiada wielkie korzyści dla prowadzonej aktywności produkcyjnej, zezwala na optymalne obniżenie wyczerpania narzędzia i maszyn, podnosząc parametry wiedzionych robót.

Komentarze są wyłączone.