Fiber laser nowoczesna technologia usprawniająca i przyspieszająca działalność w wielu sektorach.

Rozwój technologiczny w dzisiejszych czasach następuje właściwie z dnia na dzień. Umożliwia on na bardzo szybki rozwój wielu dziedzin takich jak specjalizacja przemysłowa, samochodowa, medyczna i wiele innych. Dotyczy to także rozwoju specjalizacji zajmującej się wykrawaniem i grawerowaniem na różnego rodzaju tworzywach takich jak szkło, metal czy drewno.

światło - fiber laser

Autor: Groman123
Źródło: http://www.flickr.com
Fiber laser – urządzenie najnowszej generacji

Aktualnie najbardziej pionierskim sprzętem pozwalającym na grawerowanie i wykrawanie jest fiber laser, czyli laserowa technologia, która wykorzystuje w swoim funkcjonowaniu źródło włóknowe, czyli fibrowe. Używana jest zwłaszcza w przemyśle (kup remonty suwnic z grupapartner.pl/) maszynowym. Używanie źródła włóknowego pozwala na większą sprawność oraz wydajność w porównaniu ze wykorzystywaną do tej pory technologią CO2, którą skutecznie wypiera. Pozwala na bardzo dokładne znakowanie znakowanie wyrobów budowlanych z szeroką gamą różnorodnej grubości linii i wysoką rozdzielczością. Znakowarka fiber laser jest również bezsprzecznie bardziej przyjazny dla przyrody, gdyż wykorzystuje zdecydowanie mniej energii elektrycznej, przez co zmniejszona jest emisja cieplarnianych gazów.

w laboratorium - laser

Autor: NTNU, Faculty of Natural Sciences and Technology
Źródło: http://www.flickr.com

Wykorzystanie źródła fibrowego

Laser eksploatujący źródło fiber używany jest w grawerowaniu i ścinaniu w takich surowcach jak: metal, szkło, drewno, plexi, plastik. Znakomicie spełni się również w branży elektronicznej przy znakowaniu różnych części elektrycznych i maszynowych czy narzędzi warsztatowych. Używany jest także przez drukarnie i przedsiębiorstwa zajmujące się marketingiem, reklamą czy poligrafią. Wykorzystuje się go także w sektorze galanterii skórzanej czy pamiątkarskiej przy znakowaniu produktów przeznaczonych do sprzedaży jako pamiątki. W swoich innowacyjnych rozwiązaniach pozwala na unikanie zabrudzeń i złej regulacji, przez co jest jeszcze bardziej doskonały w swoim przeznaczeniu.

Można też zakupić przenośny laser używający źródło fibrowe. Dzięki budowie składającej się z dwóch fragmentów umożliwia szybki i łatwy transport. Poprzez wykorzystywanie w jego konstrukcji układów skanujących najnowszej generacji pozwala na szybką i bezusterkową działalność przez wiele lat.

Komentarze są wyłączone.