Nabycie fototapety to super pomysł na ożywienie wyglądu naszych mieszkalnych salonów

Zwiedzanie wiekowych miasteczek i błąkanie się bajkowymi uliczkami jest jednym z ulubionych zajęć wielu wczasowiczów. Nadzwyczajnie atrakcyjne są miejscowości usytuowane na południu Włoch – ich atrakcyjność dodatkowo podnosi fakt, że prezentują się całkowicie inaczej niż nasze. Gdy Polak wraca z urlopu, to kupuje rzeczy, które będą kojarzyć mu się z odwiedzonym miejscem. Ciekawą i nieco zaskakującą alternatywą dla pamiątek mogą okazać się fototapety ze śródziemnomorskim pejzażem.

Fototapeta

Autor: Porco Rosso
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapety pomału stają się coraz chętniej używanym elementem wystroju mieszkalnych wnętrz. Ich dobór w żadnym razie nie bywa kwestią przypadkową. Kto wrócił z wycieczki znad Morza Śródziemnego, chętnie w swoim pokoju dziennym naklei widoczek nadmorskich brzegów. Inni wpisują w sieć hasło fototapety uliczki i dokładnie oglądają wyświetlone zdjęcia w poszukiwaniu takich ujęć, które przywodzą im na myśl miejsca odwiedzone w czasie letnich wojaży. Kupno takiej tapety to zresztą wspaniały pomysł na zrobienie niespodzianki mężowi, np. z okazji jubileuszu istotnego dla związku.

Żeby fototapeta odpowiednio spełniała swoje cele, musi harmonijnie łączyć się z aranżacją pomieszczeń. Obecnie zawrotną furorę robią dekoracje, które dają złudną wizję przestrzeni. Kto wchodzi do świeżo wyremontowanego salonu i widzi taką fototapetę 3D, przez moment myśli, że wcale nie znajduje się w mieszkaniu wujka. Tworzenie takiej ułudy bywa więc doskonałym sposobem na zdziwienie, a nawet zszokowanie gości. A fototapety uliczki, czyli takie, które ukazują widoki na ciasne i równocześnie kilkuwiekowe ulice, świetnie pasują nawet do tych współcześnie urządzonych pomieszczeń – strona Demural.

Fototapety uliczki będą zdobiły ściany w pokojach tych mieszkań, w których bywają zameldowani prawdziwi romantycy. To właśnie oni pragną, żeby wnętrze nieco sposób odbiegało od tych zwyczajnie wyposażonych. Zresztą ludzie o artystycznej duszy mają podobne upodobania i równie chętnie wykorzystują bogactwo wzorów i barw fototapet.

Przy okazji warto nadmienić, że tapet nie powinno się naklejać w pomieszczeniach, w których jest duża wilgotność powietrza. Zasłonięcie ściany grozi bowiem późniejszym oderwaniem się fototapety, a nawet powstaniem pleśni. Kto jednak nie imaginuje sobie swojego świeżo odremontowanego salonu bez malowniczego”urokliwego widoku uliczki, fototapetę umieści w antyramie.

Komentarze są wyłączone.