Praca w IT – innymi słowy zalety i wady pracy bez stałych godzin i pewnego etatu

W erze laptopów oraz sieci www jest coraz to więcej sposobów zdobycia pracy marzeń. Niezwykle wiele serwisów prezentuje różnorodnego rodzaju propozycje, dzięki jakim nie wychodząc z mieszkania można zdobyć atrakcyjny etat. Jednakże aktualnie zdecydowanie więcej ludzi myśli nad tym jaką drogę zawodową wybrać, aby było się usatysfakcjonowanym i zadowolonym.

Sprzęt IT

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki rozwojowi świata mamy o wiele większe możliwości na podróżowanie, odkrywanie świata oraz spełnienie swoich celów. Największym dylematem z jakim zmagają się obywatele nie są już pieniądze, ale czas. Naprawdę trudno zwiedzić tak wiele pięknych i zachwycających miejsc w tak krótkim okresie, jakim jest mniej więcej 30 dni urlopu.

Gdzie jeszcze odnaleźć czas na zabawę z małymi dziećmi, pogawędkę z zbuntowanym nastolatkiem czy kawę z kumplem? Dlatego też dla takich ludzi znakomita będzie zawód jako freelancer, to znaczy osoba jaka nie ma stałego etatu ani stałych godzin zatrudnienia, tylko wykonuje dane zamówienie w określonym uprzednio czasie. Jest to świetna sprawa dla ludzi, które nie lubią być przez nic ani przez nikogo dyskryminowane.

Mnóstwo ofert dla ludzi, które chcą pracować jako freelancer jest w branży IT, która związana jest z technologią informacyjną – polecamy stronę.

Czy prezentowana tu kwestia jest według Ciebie zajmująca? Jeśli tak, to inne tego rodzaju artykuły zobacz w serwisie, który zobaczysz tutaj. One także Cię zaabsorbują.

Główna zaleta została zaprezentowana już wcześniej, czyli brak wyznaczonych godzin pracy i możliwość wykonywania w dowolnym dniu oraz o dowolnej porze. Kolejnym plusem jest to, że zazwyczaj freelancer, określany czasami jako „wolny strzelec” nie ma nad sobą nikogo kto nim może nadzorować ani kto układa mu plan funkcjonowania.

Branża IT

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ulega wątpliwości, że jak wszystko ten wariant pracy ma również swoje wady, pierwszą z nich jest to, iż aby wbić się na rynek trzeba być faktycznie dobrym w tym co się robi i realizować zlecenia dla każdego użytkownika bez względu na to czy nam się to podoba czy nie, gdyż jak zawsze początki bywają trudne. Drugim minusem jest to, że znając naturę ludzką często człowiek wszystko zostawia na koniec i tuż przed postanawianym terminem oddania jest ciężko się ze wszystkim wyrobić.

Jeśli chcesz odmienić sposób swojego funkcjonowania to już teraz rozejrzyj się za ofertami, jakie skierowane są do osób, które uwielbiają żyć chwilą. Praca jako freelancer w specjalności IT z pewnością otworzy nam drogę do realizowania swoich marzeń i realizacji nawet najbardziej szalonych planów.

Komentarze są wyłączone.