Kilka przykładów zastosowań mniej typowych odmian folii reklamie i przemyśle motoryzacyjnym.

Większości z nas folia kojarzyła się będzie z niewielką rolką w kuchni albo workiem na śmieci. I rzeczywiście będą są najczęściej spotykane odmiany folii, lecz w rzeczywistości będzie ich dużo więcej. O pewnych ich rodzajach przeciętna osoba nawet zapewne nie nigdy nie słyszała, gdyż posiadają bardzo specjalistyczne, wąskie wykorzystanie. Zalicza się do nich na przykład folia magnetyczna, która ma postać arkusza o odpowiednich wymiarach, mającego magnetyczne właściwości.

auto po tuningu

Źródło: foter.com

Dzięki temu tego typu folia przyklejać się będzie do wszystkich gładkich powierzchni metalowych, lecz przyklejenie to w przeciwieństwie do folii klejonych nie będzie na stałe. Dużą zaletą folii magnetycznych takich jak ta: będzie to, że w razie potrzeby można je po prostu ściągnąć. Do ściągnięcia nie potrzeba dużo siły, jednak folie te na tyle mocno się trzymają, że przykładowo ich można użyć do oklejania pojazdów. Z folii tego rodzaju coraz chętniej korzysta również reklamowy rynek, łatwo da się po nich malować i można z nich wycinać najróżniejsze kształty. W niektórych środowiskach dużą popularnością się także cieszy folia – www.wienerberger.pl/informacje/co-to-s%C4%85-membrany-dachowe-koramic – carbon – . Bardzo często korzystają z niej wielbiciele motoryzacyjnego tuningu, ponieważ doskonale imituje jeden z droższych ekskluzywnych materiałów wykończeniowych, to znaczy matę z włókna węglowego.

folia aluminiowa

Prawdziwe kosztuje dość dużo i przeciętnego właściciela raczej by nie było stać na taki wydatek, lecz od jakiegoś czasu dostępne są świetne imitacje tego materiału.

Odwiedź mój serwis (https://calus-p.pl/46-stojaki-na-rowery-spirala-spiralne-/173-stojak-na-rowery-spirala-3050.html) – trzeba kliknąć na umieszczony poniżej link i tam możesz poznać ekstra wiadomości na ten pasjonujący wątek.

Co ciekawe, dobra gatunkowo folia wygląda zupełnie jak prawdziwe włókno, z przestrzenną strukturą i należytym załamywaniem światła. Folie te przede wszystkim używane będą do ozdabiania różnych samochodowych części, dzięki czemu nabierają one ciekawego wyglądu i świetnie się prezentują. Folie naśladujące włókno węglowe cechują się jednak dosyć dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, więc w tuningu doskonale będą się sprawdzać – Oprócz tego oferowane są w wielu różnych barwach, więc można je będzie bez żadnego problemu dobrać do każdego samochodu.

Komentarze są wyłączone.