Jak dobierać części do auta? Na co zwracać uwagę? Jakiego typu są na to sposoby?

Zastosowanie właściwych części do samochodu wydaje się w dzisiejszych czasach łatwe. Przecież mamy dostęp do internetu, tak więc bez trudności można wynaleźć każdy komponent.

pieniądze w portfelu

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz czy faktycznie to takie bezproblemowe?
To tak naprawdę bezproblemowe wyłącznie w teorii, bo bardzo często jest tak, że kupioną rzecz powinniśmy albo zamienić, albo kupić kolejną. Dodatkowo, czasami przez źle dopasowaną rzecz jesteśmy zmuszeni naprawić usterki, ponieważ jak jest niedobrze dopasowana to może dojść do awarii. W większości katalogów zamiennych części, podzespoły jak na przykład lampy do fiata poszukuje się według roczników oraz modeli (Czytaj dalej). Przez szukaniem dobrze sprawdzić, z jaką wersją samochodu mamy do czynienia. Najistotniejsze z nich to moc silnika, data produkcji a także wyposażenie.
Najlepszym sposobem poszukiwania części jest znajomość numeru VIN. To tak naprawdę najpewniejsza metoda dopasowania części – (części do wózków widłowych jungheinrich) zamiennych do każdego auta, nieważne jakie to auto, bo działa to zawsze. Więc jak fiat części dość łatwo dobrać, ponieważ dzięki temu określamy dokładnie wersję auta (Poznaj szczegóły). Ale powstaje jeden problem, bo z takiego sposobu szukania można skorzystać jedynie w autoryzowanych serwisach, w profesjonalnych sklepach lub hurtowniach, jakie sprzedają części tylko do aut określonych marek.

Można również dobrać części (wypróbuj lampy audi Kraków: lampy audi Kraków) na podstawie numerów na zdemontowanych podzespołach.

Czasami to bardziej odpowiedni pomysł, żeby zdemontować niesprawny element i wtedy na jego podstawie zacząć poszukiwania części zamiennej. Na sporej ilości oryginalnych podzespołów odnajdziemy numery oraz oznaczenia, które pozwalają je dosyć dokładnie identyfikować.

Komentarze są wyłączone.