Jak odpowiednio pielęgnować okna, aby zachowały swój blask?

Folie okienne, płyny do mycia oraz do lakierowania, specjalne preparaty. Metod na pielęgnację okien jest wiele. Jeśli są one skuteczne, to koniecznie warto na nie postawić.
We współczesnej architekturze okna oraz szkło cieszą się dużą popularnością.

Ten trend przybył do nas z północy, ze Skandynawii. To tam właśnie okna i szklana architektura już kilka lat temu zdominowała nowoczesne budowle. Tyczy się to zarówno budynków znanych przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych, ale także prywatnych domostw rodzimych mieszkańców Danii, Szwecji, czy choćby Islandii. Szkło cieszy się tam popularnością, popularne są różne sposoby jego chronienia, między innymi folie okienne.
Folie są odpowiednim sposobem chronienia jeszcze nie wstawionego okna. Wprawdzie współczesne szyby (folia na szyby) są dość wytrzymałe i nie powinny sprawiać większego problemu, to mimo wszystko podatne są na zarysowania. Warunkiem utrzymania odpowiedniej ich struktury jest to, aby były dobrze chronione. Kiedy okna – więcej i więcej – są już umieszczone i zamontowane, należy troszczyć się o nie w inny sposób. Odpowiednim pomysłem będzie regularne czyszczenie okien. Zalegający przez jakiś czas brud pozostawia na oknach trwały ślad oraz nie będzie łatwo go usunąć.
preparat

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
cennik

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com
folie okienne

Autor: German Tenorio
Źródło: http://www.flickr.com
Lakierowanie okien to kolejna z metod. Możemy zrobić to albo we własnym zakresie, albo też skorzystać z pomocy specjalisty. Coraz więcej na polskim rynku jest firm zajmujących się pielęgnacją okien, które robią to w sposób profesjonalny. Potrafią przywrócić blask nawet bardzo zniszczonemu szkłu, doradzą, podpowiedzą. Jest to ich zadanie. Niestety takie usługi nie są najtańsze. Rzecz jasna końcowa cena jest uzależniona głównie od tego, jak dużo okien posiada nasz budynek. Jeżeli jest ich kilka to będzie to taniej, aniżeli w przypadku obiektów z dużą liczbą okien. Warto więc zadbać samemu o ich stan już na początku użytkowania. Nie należy doprowadzić do sytuacji, kiedy okna są kompletnie niezadbane oraz nie wyglądają dobrze.

Reasumując, każdy sposób chronienia okna jest właściwy jeżeli tylko jest skuteczny. Tak jak co jakiś czas czyścimy pokoje, troszczymy się o stan podłogi, tak równie dobrze należy dbać o okna. Są one wizytówką każdego z budynków. Nie ma co tego podważać.

Komentarze są wyłączone.