W sytuacji, gdy masz ochotę posiedzieć czasem w cieple kominka, powinieneś zakupić właściwe drewno

Coraz liczniejsza grupa naszych rodaków docenia piękno i ciepło, jakie płynie z kominka zbudowanego w salonie bądź odmiennym domowym pomieszczeniu. To znakomita forma dogrzewania pokoju w mroźne popołudnia, jak również cudowna alternatywa wprowadzenia do wnętrza mieszkalnego przytulnego oraz miłego klimatu. Kominki są produkowane w różnych wariantach: Polacy montują kominki elektryczne, na bio paliwo, jak także tradycyjne paleniska. Jeśli zdecydujemy się wykorzystywać to ostatnie, musimy przed zimą zgromadzić właściwe gatunki drewna.

Wybierz najlepsze drewno do swego kominka

ogień z kominka

Autor: kazy79
Źródło: http://www.flickr.com/photos/kazy79/407479661/

W momencie, jeżeli zamierza się pożytkować kominek, już zawczasu trzeba zakupić odpowiedni zapas drewna. Uznaje się, że w czasie zimy spala się od 5 do 15 m3 drewna, naturalnie sporo zależy w tym miejscu od częstotliwości palenia w kominku, wielkości ogrzewanego pomieszczenia, jak także odmiany stosowanego drewna. Jeśli zależy nam na cieple oraz długotrwałym paleniu, musimy zdecydować się na odmiany twarde, jak buk, grab i dąb. To najkaloryczniejsze gatunki drewna i oferują najlepsze ciepło – gdzie kupić drewno http://tartak-urszulewo.pl/tarcica-konstrukcyjna/ do kominka?.

Gdy zaciekawił Cię zaprezentowany problem, poznaj serwis regały skandynawskie, gdzie znajdziesz dodatkowe info. Pogłęb swoją wiedzę!

Tymczasem brzoza czy lipa zapewniają jasne oraz przyjemne płomienie, szybko się rozpalają, jednak tak samo szybko się spalają i takie drewno trzeba często dokładać do kominka. Zanim decydujemy się na zakup danego gatunku, musimy wszystko policzyć i przeanalizować.

Gdzie nabywać drewno?

Drewno należy kupować w pewnych oraz sprawdzonych punktach, ponieważ jedynie w ten sposób zyskamy gwarancję, że zostało ono dostatecznie długo sezonowane oraz nada się do palenia w palenisku. Ze względu na koszt transportu warto szukać punktu zaopatrzenia zlokalizowanego blisko miejsca zamieszkania, dla przykładu jeżeli mieszkańcy Warszawy i okolic chcą kupić drewno do kominka Piaseczno okaże się najlepszym wyborem. Drewno do kominka można nabywać również w niewielkich paczkach w składach budowlanych – Fhu-Andre, jednak warto mieć świadomość, że jest to nieekonomicznym rozwiązaniem.

Jakich gatunków lepiej nie kupować?

Niektórych odmian drewna najlepiej unikać, choć palą się one ładnie i dają ciepło. Do palenia w paleniskach odradza się gatunki drzew iglastych, gdyż zawarte w nich substancje znacząco brudzą przewody kominowe i sprawiają, że trzeba często je czyścić. Nieczyszczone kominy kominowe stanowią zagrożenie dla mieszkańców budynku, ponieważ potrafią doprowadzić do zaczadzenia.

Komentarze są wyłączone.