Co wybrać gdy znudziły nam się popularne tynki?

Jeśli opatrzyły nam się równe ściany, dekoracyjne tynki i tapety, niezwykłym pomysłem na nadanie wnętrzu nowego wyglądu będzie klinkier. To wspaniała ozdoba nie tylko salonu, lecz także może znaleźć zastosowanie w reszcie pomieszczeń naszego domu. Jeden z najbardziej pożądanych w ostatnich latach materiałów wykończeniowych. Klinkier możemy położyć na całe ściany, tudzież na wybrane odcinkiNienagannie odnajduje się zarówno w wymyślnych, jak i prostych projektach.

cegły

Autor: OakleyOriginals
Źródło: http://www.flickr.com

W skutek zastosowania produktu, dane nam jest swobodnie oddzielać poszczególne strefy funkcjonalne w mieszkaniu. W przypadku gdy salon łączy się z jadalnią, okładzina zaakcentuje wizualnie granice części, w której jemy. Podobny trick zastosować można również w dużych pokojach dziennych, kiedy potrzebujemy oddzielić strefę w której pracujemy od miejsca w którym relaksujemy się. Ale zanim zdecydujemy się na ściany z klinkieru, powinniśmy określić wiodącą stylistykę pomieszczenia(zobacz system gaśniczy) oraz to czy zależy nam na chłodnych czy też ciepłych odcieniach. Dobra oferta ceramiki budowlanej – dom (zobacz http://www.urbanski.pl) z klinkieru.

Dodatkową korzyścią ze stosowania cegieł klinkierowych jest zabezpieczenie ścian przed uszkodzeniami i zanieczyszczeniami, co ma wielkie znaczenie w często użytkowanych miejscach, takich jak domowe salony, hole czy restauracje. Z uwagi na walory dekoracyjne oraz wytrzymałość na znaczne działanie wysokich temperatur, klinkier jest popularnie wykorzystywany przy wykończeniach kominków, dzięki czemu uzyskują charakter nowoczesny i modny. Zdecydujmy się więc na zamontowanie go, a na pewno będziemy zadowoleni z podjętej decyzji.

cegły

Autor: Chilanga Cement
Źródło: http://www.flickr.com

Ponieważ cegła klinkierowa ma sporo zalet – niepowtarzalny klimat, długowieczność i trwałość koloru, znajduje wykorzystanie na fasadach (zobacz opinie użytkowników). Dom z klinkieru wyróżnia ponadczasowa elegancja i styl, zaś stonowana kolorystyka tworząca duet ze szlachetnym materiałem sprawia, iż wykończony w ten sposób dom nigdy się nie zestarzeje. Elewacje z tego materiału są nieco droższe od popularnych tynków, lecz mają swój niepowtarzalny urok i klimat.

Komentarze są wyłączone.