Porządki lepsze niż wcześniej. Taki efekt może dać odkurzanie centralne. Co musisz na ten temat wiedzieć?

Dla dużej liczy ludzi chcących posiadać czysty, uporządkowany dom odkurzanie centralne jest czymś nieznanym. Trzeba wiedzieć, że jest to system, który – choć dużo droższy w porównaniu do zwykłego odkurzacza – posiada wiele plusów.

sprzątanie

Autor: [AndreasS]
Źródło: http://www.flickr.com
Czym jest centralny odkurzacz (przejrzyj stronę- zcipajos.pl/oferta/odkurzacz-centralny)? Nie jest to jedno urządzenie, jak jest w przypadku klasycznego sprzętu, ale cała instalacja. Sprzęt taki składa się z jednostki głównej, rur ssących ukrytych w ścianach jak i gniazd zasysających. Aby odkurzyć mieszkanie, trzeba tylko wpiąć rurę wraz z końcówką czyszczącą, a maszyna włączy się natychmiastowo. Odkurzacz centralny jesteśmy też w stanie włączać oraz wyłączać używając przycisku umieszczonego na rączce albo też pilota. Taki odkurzacz ma wiele zalet. Należą do nich na pewno bezgłośna praca, co oznacza, iż jedynie jednostka główna generuje niewielki hałas, ale dlatego, że często znajduje się w garażu lub piwnicy, nie słyszymy w domu jej pracy. Inne części urządzenia pracują niemal bez wydawania dźwięków.

Inna zaleta to odpowiednia cyrkulacja powietrza. W przeciwieństwie do normalnych urządzeń powietrze z zanieczyszczeniami po wstępnym przefiltrowaniu jest wydmuchiwane ciągiem rur na zewnątrz budynku. Dzięki temu powietrze wewnątrz jest bez pyłu.

Jeżeli masz chęć wyszukać artykuły na omawiany temat, to przejdź tutaj lampyilampki.pl i przejrzyj inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Jest łatwy w utrzymaniu, co oznacza, że w odpowiednio ułożonych rurach rzadko rozwijają się bakterie, roztocza lub pleśń, ponieważ prędkość powietrza nie daje im się osadzać na gładkiej nawierzchni wewnątrz rur.

Jest to sprzęt dobry dla tych, którzy cierpią na alergię – odkurzacz centralny – więcej szczegółów oferty, oczyszcza w czasie swojej pracy powietrze w mieszkaniu, co obniża ilość alergenów. Na uwagę zasługuje też bezproblemowe użytkowanie. Odkurzanie centralne polubią przede wszystkim właściciele dużych i piętrowych mieszkań. W przeciwieństwie do tradycyjnego odkurzacza nie trzeba nic wnosić, znosić ani ciągnąć za nami. Trzeba jedynie podłączać wąż w kolejne gniazdka ssące.

porządki

Autor: Sjoerd Lammers street photography
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, istnieją także i wady. Jest nią na pewno wysoka cena, ponieważ całe urządzenie kosztuje kilka tysięcy złotych. Trudna oraz droga naprawa – jeśli jednak dojdzie do zatkania się rury na skutek niewłaściwego używania (np. sprzątania gruzu, zasysania cieczy), naprawienie uszkodzenia może sprawić wiele kłopotu. Trudny montaż w gotowym mieszkaniu – o ile zainstalowanie systemu w dopiero co budowanym budynku nie stanowi większego problemu, to zamontowanie odkurzacza w urządzonym już budynku wiąże się z gruntownym remontem.

Komentarze są wyłączone.