Jak powinno się cyklinować podłogę? Jakie są podstawowe reguły, o jakich na pewno trzeba pamiętać?

Nadchodzi taki moment, gdy musimy zająć się cyklinowaniem podłogi. Poszukujemy odpowiedniego specjalisty, który wykona cały ten zabieg w odpowiedni sposób, do tego sami chcemy się dowiedzieć, jak najwięcej, żeby nadzorować jego pracę. Przydatne bowiem wiedzieć, jak dobrze powinno przeprowadzić się cyklinowanie.

podłoga

Autor: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonał
Źródło: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonałe
Najpierw należy się zastanowić, jak inwazyjnego cyklinowania potrzebuje nasz parkiet. Dla odświeżenia podłogi i pozbycia się z niej śladów, jakie powstają w miejscach, po których się chodzi, wystarczy jedno cyklinowanie. Jak jednakże podłoga – złap promocje na podłoga drewniana- http://www.glazurex.com.pl/ – jest bardziej poniszczona, to niezbędne będzie kilkukrotne cyklinowanie. Przed pracą należy wynieść z pomieszczenia wszelkie meble, zdjąć firanki oraz zwinąć dywany. Trzeba zdemontować żaluzje, w ten sposób zaoszczędzimy sobie ich odkurzania. Oprócz tego usuńmy listwy przypodłogowe, a potem odkurzmy podłogę.

Po tym możemy wezwać specjalistę, przykładowo cyklinowanie Katowice i czekać na owoce jego pracy. Żeby jednak praca przebiegała prawidłowo powinniśmy od czasu do czasu sprawdzić, czy wszelkie czynności wykonywane są w prawidłowy sposób. Na początek w związku z tym należy, przy pomocy szlifierki oscylacyjnej, zeszlifować z podłogi warstwę lakieru.

Jeśli prezentowany materiał okazał się dla Ciebie ciekawy, nie wahaj się i zobacz szczegóły tutaj narożniki skórzane – zobaczysz jeszcze dokładniejsze dane.

Gdy potrzebujemy większego remontu podłogi, to potrzebne okaże się parę szlifowań. Należy jednak pamiętać, żeby w czasie pracy nie zmieniać kierunku szlifu, a także aby nie odłączać urządzenia. Powierzchnie z mozaiki parkietowej powinniśmy

podłoga

Autor: Podłogi.info
Źródło: Podłogi.info

szlifować ukośnie do przechodzenia włókien, natomiast desek równolegle. Koniecznie trzeba pamiętać o wykończeniu krawędzi i narożników. Naprawić również należy przed ostatecznym szlifowaniem rysy jak i różne inne uszkodzenia parkietu. Dajmy na to gdy pomiędzy klepkami utworzyły się szczeliny, to trzeba wypełnić je masą szpachlową.

Można ją nabyć gotową albo zrobić ją z opiłków, jakie powstały podczas cyklinowania zmieszanych z lakierem podkładowym. Po ostatecznym zeszlifowaniu należy pomalować podłogę lakierem podkładowym. Po wyschnięciu lakieru dobrze jest jeszcze raz oszlifować podłogę i znów ją dokładnie odkurzyć. Na koniec równo powinniśmy nałożyć lakier nawierzchniowy oraz pozostawić go do wyschnięcia. Powyższe czynności – przy mniejszym lub większym szczęściu – można zrobić sami, dobrze jest jednak skorzystać z usług specjalisty, dajmy na to układanie parkietu Katowice.

Komentarze są wyłączone.