Jakim sposobem się przygotować do cyklinowania parkietów

Parkiet nadal dominuje w w wielu domach. Warto jednakże pamiętać o tym, że parkiet wymaga nieco uwagi w kwestii odpowiedniej pielęgnacji. Nie wystarcza oczyszczanie powierzchni. Bardzo ważne bywa również, aby raz na kilka lat poddać drewniane podłogi również cyklinowaniu. Na szczęście nie jest to nazbyt skomplikowane przedsięwzięcie, chociaż wymaga trochę poświęcenia i uwagi. Warto zatem uprzednio zdobyć potrzebne wskazówki związane z samym procesem cyklinowania, a także wcześniejszego precyzyjnego przygotowania się do rozpoczęcia prac. Cyklinowanie Wrocław może przyczynić się do tego, że nasze podłogi będą prezentować się idealnie.

drewniany parkiet

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com
Cyklinowanie opiera się na na usuwaniu zewnętrznej powierzchni podłogi. Pozostaje wtedy zdarta i wygładzona niewielka powłoka, którą później należy oczyścić ponownie pokryć farbą oraz lakierem. Do cyklinowania konieczna jest odpowiednia maszyna, która najczęściej określana jest cykliniarką. Więcej informacji na ten temat w linku – usługa cyklinowania wrocław.

Zanim zaczniemy działania związane z cyklinowaniem, powinniśmy szczegółowo sprawdzić, czy wszystkie części (klapki, panele bądź deski) nie są obluzowane. Aby wycyklinować powierzchnię, dobrze jest wynająć specjalną firmę, jaka zajmie się tym obowiązkiem. Cyklinowanie Wrocław cennik nie będzie zbytnio przewyższać standardowych możliwości finansowych (tutaj: więcej na tej stronie). Możemy także zakupić albo też wypożyczyć sprzęt i we własnym zakresie odnowić podłogę.

Zanim rozpoczniemy prace warto bardzo precyzyjnie obejrzeć powierzchnię całej – zapoznaj się z ofertą podłogi winylowe wrocław-> www.glazurex.com.pl/ – i określić zakres wymaganych prac. Bardzo istotne jest również, aby usunąć przedmioty, które znajdują się w pomieszczeniu, żeby nie doszło do ich zabrudzenia. Później trzeba papierem ściernym wyrównać powierzchnię. W ten sposób pozbędziemy się starej powłoki. W tym przypadku trzeba sprawdzić, czy z podłogi nie wystają żadne elementy metalowe, jakie podczas szlifowania mógłby zniszczyć papier ścierny.

Może przydarzyć się także i tak, że w danym pomieszczeniu będą miejsca, w których nie da się cyklinować przy użyciu cykliniarki, gdyż okaże się ona za duża. Wtedy najlepiej będzie wykorzystać specjalne szlifierki, nieco mniejsze, które sprawdzą się w sytuacji trudno dostępnych miejsc. Na końcu nie możemy zapomnieć również o polerowaniu podłogi.

Komentarze są wyłączone.