Kilka przydatnych informacji o próżniowych piecach, jak najlepiej należy je naprawiać i serwisować.

W nowoczesnej obróbce materiałów coraz częściej zaczyna się sięgać po zaawansowane rozwiązania technologiczne, które mają usprawnić produkcję i polepszyć jakość produktów końcowych.

w przemyśle

Autor: Randen Pederson
Źródło: http://www.flickr.com
Standardowe techniki nadal oczywiście są bez przerwy stosowane, lecz wiele z nich w ostatnim czasie zostało znacznie udoskonalone. Przy wytwarzaniu wytrzymałych elementów często stosuje się na przykład próżniowe piece, pozwalające na uzyskanie powierzchni o wysokich parametrach wytrzymałościowych. Piece tego typu dzieli się na kilka różnych rodzajów, różniących się temperaturą pracy i wyposażeniem. Używane są na przykład piece – (opinie na nasz temat) do obróbki wysoko temperaturowej posiadające zimną komorę, średniotemperaturowe oraz niskotemperaturowe z gorącą i zimną komorą. Zależnie od użytych podzespołów składowych piece będą miały różne parametry swojej pracy.
asortyment

Autor: Pegasus PR
Źródło: Pegasus PR
W piecach próżniowych wykonuje się szereg rozmaitych procesów które poprawiają właściwości metalu, między innymi azotowanie i nawęglanie próżniowe oraz azotowanie jonowe. Z powodu warunków pracy piece tego typu wymagają regularnej konserwacji i serwisu. Dlatego też planując zakup urządzenia tego typu warto się też dowiedzieć o części do pieców próżniowych próżniowych, dzięki temu zachowa się ciągłość pracy, bez niepotrzebnych przestojów. Pamiętać należy o tym, że takie urządzenia są dość zaawansowane i wymagają dużej wiedzy i odpowiedniego doświadczenia.

Z tego też powodu remonty komór grafitowych i innych części pieców najlepiej zlecić firmie, która je montowała, zapewni to odpowiedni poziom takiego remontu.

Komentarze są wyłączone.